شنبه 23 مرداد 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد: اهدای ۱۰۰ واحد مسکونی مهر به برندگان جشنواره مطبوعات، فارس

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد: اهدای ۱۰۰ واحد مسکونی مهر به برندگان
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهدای 100 واحد مسکونی از طرح مسکن مهر به برندگان جشنواره مطبوعات خبر داد.

محمدعلی رامین امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با فارس اظهار داشت: پرداخت کمک نقدی توسط ریاست جمهوری به خبرنگاران که برای افراد متأهل 4 میلیون ریال و خبرنگاران مجرد 3 میلیون ریال است، تصویب شد.

وی افزایش بیمه تکمیلی تا سقف 100 میلیون ریال، ایجاد صندوق حمایت از خبرنگاران و نیز پرداخت وام تأمین مسکن برای 2 هزار نفر از خبرنگاران و اصحاب رسانه به مبلغ 300 میلیون ریال را از برنامه‌های دولت برای خبرنگاران عنوان کرد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: تخصیص باشگاه ورزشی در مراکز استان‌ها ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه، تخصیص بیمارستان برای بهره‌مندی اهالی رسانه در استان‌ها، ایجاد تعاونی مسکن با سرمایه اولیه توسط دولت، اهدای 100 واحد مسکونی از طرح مسکن مهر به برندگان جشنواره مطبوعات برای نخستین بار، اهدای بن کتاب به مبلغ 5 میلیون ریال قابل شارژ و مستمر برای همه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران از برنامه‌های دیگر دولت است.

رامین عنوان داشت: ضریب نفوذ رسانه‌های داخلی پایین است و رسانه‌ها باید از افراد اندیشمند و فرهیخته و صاحب‌نظر بهره ببرند.

وی اظهار داشت: نباید اینترنت و سایت‌های خارجی منابع رسانه‌ها باشند.

رامین ادامه داد: باید از رسانه اصیل و اسلامی خود بهره ببریم و اگر رسالت مطبوعاتی را به نحو احسن انجام دهیم، هم در بین مخاطبان و هم در بین مسئولان اعتماد زیادی به دست می‌آوریم.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: باید قانون را رعایت کنیم و در پی کسب آرمان‌های بلند و وارثان فرهنگی کسانی باشیم که نیک‌اندیشی و نیک‌کرداری را سرمنشأ خود قرار دادند.

رامین افزود: رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم مردم‌سالاری دینی در بین مردم، دارای حرمت هستند و باید پیام‌رسان امینی باشند و با اطلاع‌رسانی صحیح، آرمان‌های نظام را به پیش ببرند و نظام هم موظف به حمایت از آنهاست.

وی ادامه داد: یکی از کارهایی که رسانه باید انجام دهد، این است که آگاهی‌های جامعه را ارتقا دهد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه نظام و رسانه باید به یکدیگر اعتماد متقابل داشته باشند، افزود: رسانه‌ها نباید به دنبال آمار و ارقام باشند بلکه باید تحلیلگر باشند و با نظریه‌سازی، اطلاعات بیشتری به مخاطبان ارائه دهند تا آگاهی آنها افزایش یابد.

رامین تصریح کرد: بیان کردن آمار و ارقام برای مخاطبان فایده‌ای ندارد اما دشمنان از این اطلاعات برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.

وی گفت: رسانه‌ها باید دیدگاه ایران بزرگ و دارای فرهنگ و پیام‌های جهان اسلام را انتشار دهند تا مخاطبان با مسائل مهم جهانی آشنا شوند و تحلیل و شعور جهانی پیدا کنند.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان داشت: رسانه‌ها باید از سایت‌های اسلامی جهان که پیرو رهبری هستند، مطالب مفید و ارزنده دریافت کنند.

رامین خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا خبرنگاری را به عنوان حرفه‌ای سخت و زیان‌آور تلقی شود تا اهالی رسانه بتوانند با کار و تلاش در این حوزه ظرف مدت 20 سال بازنشسته شوند و هر سال اشتغال، 5/1 سال برای آنها محاسبه شود.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016