یکشنبه 13 شهریور 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم: اعتیاد زنان آمار مرگ و میر را افزایش می‌دهد، فارس

خبرگزاری فارس: رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم گفت: اعتیاد در زنان میزان مرگ و میر و انتقال بیماری ‌و عفونت از طریق این مادران به کودک را افزایش می‌دهد.
خبرگزاری فارس: اعتیاد زنان آمار مرگ و میر را افزایش می‌دهد

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه علائم، مکانیسم‌ و ضررهای اعتیاد در زنان و مردان به یک اندازه است، اظهار داشت: مردان معتاد بیشتر به آسیب‌های اجتماعی نظیر دزدی و قتل رو می‌آورند.

وی گفت: اعتیاد در زنان به خاطر برخی از محدودیت‌ها سخت‌تر از مردان است ضمن اینکه در بحث درمان و ترک اعتیاد حمایت‌های لازم از آنها به عمل نمی‌آید و به همین دلیل ترک اعتیاد در زنان سخت‌تر از مردان است.

رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم با بیان اینکه زنان نقش مهم تربیتی را عهده‌دار هستند، افزود: اعتیاد در زنان به نحوه تربیت فرزندان ضربه شدیدی وارد می‌کند تا جایی که آینده آنها را با مشکل روبرو می‌سازد؛ باید در این زمینه آگاهی لازم داده شود چرا که معتاد شدن یک زن برای اجتماع و خانواده بسیار خطرناک‌تر از معتاد شدن یک مرد است.

سلیمی اضافه کرد: متأسفانه در خصوص ترک اعتیاد زنان معتاد حمایت‌های لازم از آنها به عمل نمی‌آید که همین مسئله درمان آنها را مشکل‌تر می‌کند و به همین دلیل زنان بیشتر از مردان اعتیاد خود را پنهان می‌کنند؛ باید در خصوص اعتیاد و پیشگیری از آن به‌ویژه در زنان آگاهی داده شود.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
وی، نقش مادران را در نظام سلامت مهم دانست و بیان داشت: انتقال عفونت‌ها به کودکان از طریق مادر آلوده به مواد مخدر زیاد است.

رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم خاطرنشان کرد: اعتیاد در زنان میزان مرگ و میر را در آنها بالا می‌برد ضمن اینکه انتقال بیماری ‌و عفونت از طریق این مادران به کودک را افزایش می‌دهد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016