شنبه 28 آبان 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


خواندنی ها و دیدنی ها
در همين زمينه
9 مهر» سروده سردار نقدی در نقد فیس‌بوک و توئیتر! فارس
بخوانید!
پرخواننده ترین ها

آبروریز دختر جوان در فیس‌بوک دستگیر شد! فارس

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا از دستگیری فردی که اقدام به آبروریزی یک دختر جوان در محیط فیس بوک کرده بود خبر داد.

سرهنگ سید محسن میربهرسی در گفتگو با خبرنگار انتظامی فارس گفت: بنا بر اظهارات سرگرد نصرت اله امیری رئیس پلیس فتا استان زنجان؛ پیرو شکایت خانمی مبنی بر اینکه فرد یا افرادی با ساختن پروفایلی مربوط به وی در فیس بوک و گذاشتن عکس و شماره تماس‌های وی موجب هتک حیثیت و آبروریزی او شده‌اند، مامورین پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند.

وی ادامه داد: مامورین پلیس پس از تحقیقات اولیه پروفایل مورد ادعای شاکی را بررسی و موارد موجود مستندسازی گردید. در ادامه با تحقیقات تخصصی و فنی افراد مظنون شناسایی و با اقدامات صورت گرفته توسط کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا و ادله‌های دیجیتالی بدست آمده، یکی از کاربران حرفه‌ای و مسلط به مسائل شبکه و اینترنت و انواع نرم افزارهای امنیتی که دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه زنجان نیز هست، به عنوان مظنون اصلی پرونده شناسایی و دستگیر شد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
این فرمانده ارشد انتظامی بیان داشت: متهم ابتدا منکر هر گونه دخالت در ساخت پروفایل شد، ولی در مواجهه با ادله دیجیتالی و مدارک و مستندات کافی معترف به این شد که به همراهی یکی از دوستان شاکی برای آبروریزی از او دست به این کار زده‌اند.

در ادامه میربهرسی افزود: هتک حیثیت و نشر اکاذیب، شامل تغییر یا تحریف و انتشار فیلم یا صوت یا تصویر دیگری بدون رضایت و انتشار مطالب دروغ به قصد آزار و یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات، جرم اینترنتی شناخته شده و قانونگذار برای مرتکبین جرایم رایانه‌ای مجازات‌های حبس و جریمه نقدی تعیین کرده است به نحوی که برای برخی از جرایم تا 15 سال حبس و جریمه نقدی تا یک میلیارد ریال تعیین کرده است.

وی در پایان از شهروندان خواست در زمینه در اختیار قراردادن اطلاعات شخصی شامل شماره‌های تماس ، عکس و ..... به دیگران دقت نمایند و به هیچ وجه با اعتماد اولیه اطلاعات شخصی خود را در اختیار آنان قرار ندهند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016