پنجشنبه 3 آذر 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

قالیباف: باغ قلهک باید به نفع مردم شهر مصادره شود، فارس

خبرگزاری فارس: شهردار تهران به قطع درختان باغ قلهک اشاره کرد و گفت: مطابق قانون در موارد این چنینی یا باغ به نفع مردم و شهر ضبط و تبدیل به پارک عمومی می‌شود و یا سفارت انگلستان باید جریمه نقدی درختان را پرداخت و دو برابر بن درختان قطع شده درخت‌کاری کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ محمدباقر قالیباف امروز در همایش ملی تفریحات ورزشی ضمن تبریک هفته بسیج به تمامی بسیجیان اظهار داشت: امروز اگر ذره‌ای منصفانه نگاه کنیم، با هر گرایش و هر سلیقه‌ای متوجه می‌شویم که زندگی مادی و معنوی خود را مدیون شهدا هستیم.

وی ادامه داد: هرگز آن آرمان‌ها و فداکاری‌ها فراموش نخواهد شد. اگر نام خود را بسیجی می‌دانیم این حرکت مبتنی بر فرهنگ، اخلاق اسلامی و باورهای دینی ماست.

قالیباف با بیان اینکه موضوع اوقات فراغت در مدیریت شهری از دغدغه‌های مهم و اساسی شهرداری تهران است، گفت: باید تمام نخبگان و علما کمک کنند تا بعضی از فضاها و فرهنگ‌های غلط شکسته شود، ما در شهری می‌توانیم زندگی کنیم که انسان‌محور باشد.

نباید انسان‌ها برده ماشین شوند

وی یادآور شد: مهمترین دغدغه ما در شهرداری این است که انسان در تمام ابعاد مورد دغدغه مدیران نیست، امروز فرهنگ ماشین و ماشین‌گرایی وجود دارد و تسلیم آن شده‌ایم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه باید حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم گفت: روزی که وضعیت تردد در منطقه ۱۲ سامان گرفت مورد هجمه قرار گرفتیم.

قالیباف ادامه داد: قرار بود ماشینی‌شدن شهر به انسان‌ها خدمت کند نه اینکه انسان‌ها برده ماشین‌ها شوند.

وی ضمن درخواست کمک از نخبگان در این زمینه افزود: افتخار این نیست که یک نفر با ماشین شخصی در خیابان‌ها تردد کند بلکه آن است که شخص سرمایه‌داری از حمل و نقل عمومی استفاده کند و از بنده را برای عدم گسترش آن بازخواست کنند.

متاسفانه امروزه زن و مرد در دو شیفت باید کار کنند

وی با بیان اینکه خلاء اوقات فراغت در شهر احساس می‌شود، گفت: متأسفانه امروز زن و مرد در دو شیفت باید کار کند. ما باید اوقات فراغت را مبتنی بر عقلانیت به پیش برویم.

قالیباف گفت: دلیل خلاء اوقات فراغت دو چیز است یا زیاده‌خواهی و یا تنگ‌دستی است؛ که امروز هر دوی آن در جامعه وجود دارد و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

شهردار تهران با بیان اینکه در شهرداری خود را مکلف می‌دانیم در بالا بردن اوقات فراغت برنامه‌ریزی کنیم، گفت: در حوزه زیبا‌سازی شهر و ورزش همگانی در شهر تهران اتفاقات مهمی رخ داده است.

انتقاد قالیباف درباره اسراف در گل‌ارایی سالن

وی ضمن انتقاد از آقامیر درباره اسراف در گل‌آرایی سالن، گفت: وجود فضای سبز در سطح شهر اصلا اسراف نیست، بنده معتقدم مردم در تمام فصل‌های سال باید شاهد چشم‌اندازی زیبا از شهر تهران باشند.

شهردار تهران بیان داشت: در فرهنگ اسلامی رسالت دولت‌ها را آگاهی بخشیدن در نظام اسلامی می‌داند. حرکت ما باید در جهت رشد و تعالی مردم باشد.

کار بزرگ انجام دادن اشکالاتی هم دارد/عذرخواهی از مردم

قالیباف با بیان اینکه در فعالیت‌های فرهنگی اشکالات زیادی داریم گفت: در هر حال کار بزرگ انجام دادن اشکلاتی را نیز دارد و از مردم متدین برای ایجاد این مشکلات عذرخواهی می‌کنیم.

حرف آدم‌های نق زن را گوش نمی‌کنم

وی با تاکید بر اینکه به حرف‌های آدم‌های نق‌زن را گوش نمی‌کنیم، گفت: وقتی که جشن شعبانیه را برگزار کردیم داد بعضی‌ها درآمد که فلان موضوع در این جشن‌ها انجام شد.

برخی افراد مسئول کار نمی‌کنند

قالیباف ادامه داد: متأسفانه خودشان جای دیگر مسئولیت دارند و کار نمی‌کنند و قصد اصلاح در شهرداری را نیز ندارند. بلکه می‌خواهند تخریب کنند.

نمایشگاه قرآن را با جشن شعبانیه مقایسه کنید

وی یادآور شد: اگر قرار است اشکالی بگیرید آن را با نمایشگاه قرآن مقایسه کنید که در ماه رمضان برگزار شد، ماهی که ۷۰ درصد جرایم کاهش پیدا می‌کند.

بدحجابی در جشن امام زمان و در نمایشگاه قرآن زشت است

وی افزود: حال مقایسه کنیم در جشن‌های شعبانیه حجاب بیشتر رعایت می‌شد یا در نمایشگاه مصلی. بدحجابی در جشن اقا امام زمان و در نمایشگاه قرآن برای ما زشت و ناپسند است.

شهردار تهران به موضوع اوقات فراغت اشاره کرد و گفت: باید بپذیریم که اگر ما به موضوع اوقات فراغت نپردازیم بی‌تفاوتی اجتماعی و بی‌نظمی پیش می‌آید و اگر در یک جامعه‌ایی نظم عمومی از دست رفت مطمئن باشید نظام اجتماعی آن مقبولیت و مشروعیت را از دست می‌دهد.

مردم نباید نسبت به مسائل دینی، منافع ملی بی‌تفاوت باشند

قالیباف افزود: مردم نباید نسبت به مسائل دینی، منافع ملی بی‌تفاوت باشند. بلکه باید حساسیت نشان دهند.

شهردار تهران به آن دسته از افرادی که منتقد کارهای فرهنگی و اجتماعی در شهر تهران هستند گفت: در نظام اسلامی مدیران اجرایی در برابر این اخلاق و رفتار مردم مسئول هستند.

در حاشیه این مراسم قالیباف در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر تفریحات سالم در سطح شهر تهران اظهار داشت: نکته‌ای که در این همایش علمی وجود دارد و اندیشمندان را کنار هم جمع کرده است این است که اوقات فراغت در کلانشهرهای بزرگی مانند تهران که بالغ بر ده میلیون نفر در حال زندگی هستند یکی از دغدغه‌های مهم هر مدیری است.

وی افزود: اوقات فراغت بدون شک تأثیرگذار در زندگی مادی و معنوی شهروندان است. مدیریت شهری مصمم است بتواند با کمک نخبگان جامعه اوقات فراغت را غنی‌سازی کند و این غنی‌سازی نیز بر بستر عقلانیت و معنویت پیش ببرد.

قالیباف افزود: در عملکرد چهار و ۵ ساله گذشته شهرداری تهران هر چند در بعضی از جاها مورد انتقاد واقع شد ولی با همین سیاست و نگاه به اوقات فراغت نیز توجه کرد.

بیش از ۱۰۰ سالن ورزسی مختص بانوان است

وی یادآور شد: سهم بانوان نسبت به آقایان از مکان‌های ورزشی کمتر است لذا در همین سیاست اولویت را به بانوان داده‌ایم و در حال حاضر بیش از صد‌سالن ورزشی و چهار پارک مخصوص بانوان احداث شده است.

شهردار تهران افزود: ورزش در اماکن عمومی کشورهای پیشرفته با اخذ وجه نقد امکان‌پذیر است. ولی امروز در شهر تهران ورزش در اماکن عمومی بدون وجه در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

ساخت ۲۵۰ کتابخانه در تهران

قالیباف یادآور شد: امروز در شهر تهران بالغ بر 250 کتابخانه ساخته شده است و بالغ بر 50 کتابخانه شبانه‌روزی دایر شده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
پاسخ قالیباف به انتقادات درباره مدیریت نظامیش

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه انتقادی به شما شده که چون مدیر نظامی هستید اطراف تهران را با سیمان و بتن احاطه کرده و شهر را با تفکر نظامی اداره می‌کنید گفت: اینکه چنین نظری دارند نظر محترمی برای خودشان است و بقیه باید این نظر را بپذیرند، ولی بنده به این باورند که امروز رویکرد فرهنگی، اجتماعی در شهرداری تهران است که در دوره‌های گذشته نبوده است.

وی افزود: روزی که رئیس‌پلیس بودم نیز امنیت را با نگاهی جامعه محور پیش برده‌ام و طبیعتا نیز اساس کار با نگاه فرهنگی پیش می‌رود.

شهرداری پاسخگوی تمام هزینه‌هاست

قالیباف درباره اینکه شهرداری تهران پاسخگوی هزینه هایی که دولت داده نبوده است گفت: این حرف درست و صحیح نیست چرا که بنده با صراحت اعلام می‌کنم تا سال 84 در هیچ دوره‌ایی هیچ شهرداری تهران حساب شفاف و روشن برای حسابرسی نداشته است.

وی یادآور شد: امروز افتخار شهرداری تهران این است که هر فردی وارد سایت شهرداری شود در بخش مالی به روز حساب‌های شهرداری را شفاف می‌بیند.

مجلسی‌ها می‌گویند دولت رعایت قوانین و ضوابط را نمی‌کند

قالیباف یادآور شد: بنده این را از مجلس شورای اسلامی شنیده‌ام که دولت رعایت قانون و ضوابط را نمی‌کند ولی دیوان محاسبات مرکز اجرا است. گزارش بودجه‌های دولت را که به شهرداری پرداخت می‌کند را ارسال می‌کنیم و امکان ندارد در شهرداری تهران خرداد‌ بگذرد و گزارش مالی حسابرسی ارائه نشود.

باغ قلهک به نفع مردم شهر ضبط شود

وی درباره پرونده باغ قلهک بیان داشت: موضوع باغ قلهک سیاسی نیست بلکه یک موضوع قانونی است، هر کس در هر جایی زندگی می‌کند باید قوانین و ضوابط آن را رعایت کند.

قالیباف افزود: سفارت انگلستان قانون را رعایت نکرده است و فضای سبز را منهدم کرد لذا ما وظیفه داشتیم به این موضوع قانونی رسیدگی کنیم.

وی افزود: باغی که در منطقه یک بود شهرداری اقدام کرد و آن را تبدیل به پارک کرد.

قالیباف یادآور شد: در قانون پیش‌بینی شده که اگر چنین تخلفی انجام شود می‌توان آن را باغ را به نفع شهر ضبط و به پارک عمومی تبدیل کرد و شهرداری موظف است اگر هزینه‌ایی دارد آن هزینه را پرداخت کند.

وی ادامه داد: در غیر این صورت فرد جریمه می‌شود و دو برابر آن درختی که قطع شده را می‌کارد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016