جمعه 30 مرداد 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

هفته سوم، ذوب آهن – استیل آذین جدال برای صدرنشینی، ایلنا

رقابت‌هاي هفته سوم ليگ برتر فوتبال ايران امروز پنجشنبه 29 مرداد با دو بازي آغاز خواهد شد و هفت ديدار ديگر فردا ، جمعه پيگيري مي‌شود.
به گزارش ايلنا، در اولين ديدار از هفته سوم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران تيم‌هاي پاس همدان و پرسپوليس تهران به مصاف هم مي‌روند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
شاگردان عليرضا منصوريان كه در رتبه هفدهم جدول ليگ با يك شكست و يك تساوي و تفاضل گل (2-) و دو پله سقوط نسبت به هفته قبل شرايط مناسبي ندارند،‌قصد دارند در اين ديدار خانگي امتياز كامل را از پرسپوليس بگيرند تا هواداران اين تيم شاهد صعود چند‌پله‌اي پاس باشند . در آن سوي ميدان‌هم شاگردان زلاتكو كرانچار شرايطي تقريبا مشابه دارند، چرا كه از دو بازي خود تنها دو امتياز در مقابل تيم‌هاي مس كرمان و استقلال اهواز گرفته‌اند و قبل از آغاز رقابت‌هاي هفته سوم ليگ برتر در جايگاه دهم جدول جاي گرفته‌اند . توضيح اين‌كه پرسپوليسي‌ها در هفته دوم در رتبه هفتم بودند اما به لطف اشتباه بازيكنان خود در دقايق پاياني و كسب نتيجه تساوي مقابل استقلال اهواز در ورزشگاه خالي از تماشاگر آزادي، حالا چشم به ورزشگاه همدان دارند تا شايد در اين ديدار بتوانند اولين پيروزي فصل را به دست آورند.
قضاوت اين ديدار بر عهده مسعود مرادي و با كمك‌هاي تقي‌پور، زارع و دانش مهر است، ضمن آن‌كه ناظر اين ميدان «باعزم» خواهد بود. اين بازي ساعت 17 و در ورزشگاه قدس همدان برگزار مي‌شود.

در ديگر ديدار هفته سوم استقلال اهواز پذيراي مس كرمان خواهد بود.
استقلالي‌ها در هفته اول مقابل ابومسلم به تساوي يك بر يك رضايت دادند و در هفته دوم نيز مقابل پرسپوليس به همين نتيجه دست يافتند تا در جدول رده‌بندي يك پله صعود داشته باشند. اما در آن سوي ميدان شاگردان پرويز مظلومي پس از كسب تساوي مقابل پرسپوليس در ديداري خانگي در كمال ناباوري با سه گل برابر سپاهان شكست خوردند تا در آخرين رتبه جدول ليگ برتر با تفاضل گل (3-)قرار بگيرند و بايد ديد در جدال دو تيم،‌كدام تيم مي‌تواند به اهداف خود دست يابد. قضاوت اين ديدار بر عهده صالحي، سنجري، قاسمي و با نظارت بطحائي است. بازي استقلال اهواز و مس كرمان ساعت 19:15 در ورزشگاه تختي اهواز برگزار مي‌شود.

فردا ، جمعه 30 مرداد ماه رقابت‌هاي هفته سوم با برگزاري هفت ديدار پيگيري مي‌شود كه مصاف ذوب‌آهن اصفهان و استيل آذين از حساسيت خاصي برخوردار است. ذوب‌آهن در هفته اول و پس از پيروزي سه بر صفر مقابل سايپا كرج در هفته دوم به تساوي بدون گل در مقابل تراكتورسازي رضايت داد تا با چهار امتياز و به لطف تفاضل گل (3+) در رتبه دوم جدول جاي بگيرد، اما در آن سوي ميدان تيم تازه راه يافته استيل آذين با هدايت حميد استيلي و پس از كسب دو پيروزي در مقابل تيم‌هاي پاس همدان و صباي قم انتظارات را بالا برده و بايد ديد روند صعودي اين تيم در هفته سوم نيز حفظ خواهد شد يا خير؟ شاگردان حمید استیلی امروز صبح و با یک دستگاه اتوبوس عازم اصفهان شدند تا خود را برای حضور در هفته سوم رقابت های لیگ برتر آماده کنند. استیل آذین امروز یک جلسه تمرین در فولادشهر خواهد داشت و فردا به مصاف ذوب آهن می رود.
اين ديدار ساعت 17 در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار مي‌شود و قضاوت اين بازي بر عهده ممبيني است البته علي‌نژاديان، غمزه و شرفي نيز در كنار فروغي وي را در قضاوت اين ديدار همراهي خواهند كرد.

در ديگر بازي هفته سوم، مقاومت سپاسي ميزبان تيم فوتبال سپاهان است. اين بازي در ورزشگاه حافظيه شيراز و راس ساعت 17 برگزار خواهد شد. مقاومت در هفته اول موفق شد با دو گل از سه تيم پيكان بگذرد اما در هفته دوم و در مصاف با استقلال تهران به نتيجه تساوي رضايت داد تا با چهار امتياز رتبه سوم جدول را از آن خود كند.

سپاهان پس از شكست تلخ يك بر صفر برابر استقلال تهران در هفته دوم با سه گل مس كرمان را شكست داد تا نشان بدهد در ليگ نهم نيز يكي ديگر از مدعيان قهرماني است. قضاوت اين بازي بر عهده افشاريان، رفعتي، آموزگار، عامري و با نظارت سنگاشکن برگزار مي‌شود.

پيكان قزوين و ملوان بندرانزلي در ورزشگاه شهيد رجايي ديگر بازي هفته سوم را برگزار مي‌كنند. شكست دو بر صفر مقابل مقاومت در هفته نخست و تساوي يك بر يك مقابل فولاد موجب شده است پيكان در رتبه شانزدهم جدول جاي بگيرد. ملوان نيز در هفته اول و پس از كسب تساوي مقابل شاهين‌ بوشهر،‌در هفته دوم دو بر يك ملوان را شكست داد تا به لطف اين پيروزي در جايگاه چهارم ليگ قرار بگيرد و شاگردان احمدزاده به دنبال آن هستند تا با كسب حداقل امتياز، به شهر خود بازگردند.

قضاوت اين ديدار بر عهده ساعدي، كهوري، نقوي، سيف‌الله‌پور و با نظارت بحريني است.

راه‌آهن شهر ري و سايپاي كرج ساعت 17 در ورزشگاه اکباتان به مصاف هم مي‌روند و بايد ديد جدال تيم‌هاي هشتم و نهم جدول به كجا خواهد كشيد. هر دو تيم با يك پيروزي و يك شكست سه امتياز كسب كرده‌اند و بايد ديد جدال اين دو تيم ميانه جدولي به كجا خواهد كشيد.

ديگر ديدار هفته سوم بين تيم‌هاي شاهين بوشهر و تراكتورسازي تبريز برگزار مي‌شود اين دو تيم در هفته‌هاي اول و دوم به نتايج مشابهي دست يافته‌اند و با يك شكست و يك تساوي تنها يك امتياز را از مجموع شش امتياز موجود كسب كرده‌اند و بدون شك هر دو تيم براي كسب هر سه امتياز اين مسابقه به مصاف هم مي‌روند.

صباي قم و ابومسلم ساعت 19:15 در ورزشگاه يادگار امام قم با هم پيكار مي‌كنند. شاگردان ضيايي پس از پيروزي دو بر يك در هفته اول و مقابل تراكتورسازي در هفته دوم و در ورزشگاه دستگردي تهران با آن‌كه جدال سخت و نفس‌گيري را مقابل استيل‌آذين به نمايش گذاشتند اما در نهايت چهار بر سه مغلوب شدند تا چشم به ديدار هفته سوم داشته باشند. آن سوي ميدان نيز ابومسلم دو تساوي مقابل استقلال اهواز و پاس همدان را در كارنامه دارد و بدون‌شك مي‌آيد تا به تيم زخم‌خورده صباي قم ضربه سه امتيازي را وارد كند و بايد ديد در نهايت كدام تيم فاتح اين ميدان خواهد شد.

در آخرين بازي هفته سوم تيم‌هاي استقلال تهران و فولاد خوزستان در ساعت 19:15در ورزشگاه آزادي تهران به مصاف هم مي‌روند. شاگردان صمد مرفاوي پس از پيروزي روحيه‌بخش مقابل سپاهان و كسب سه امتياز هفته نخست، در هفته دوم در مقابل تيم فوتبال مقاومت به نتيجه‌اي بهتر از تساوي دست نيافتند تا قبل از شروع هفته سوم با چهار امتياز در رتبه پنجم جدول ليگ قرار بگيرند. اما فولاد در هفته نخست مقابل راه‌آهن شكست را پذيرا شد و در هفته دوم نيز در برابر پيكان به تساوي يك بر يك رضايت داد تا سرانجام در رتبه چهاردهم جدول جاي بگيرد. حال بايد ديد اين دو تيم با چه تفكراتي به مصاف هم مي‌روند و در نهايت كدام تيم، فاتح تيم ميدان خواهد شد.البته فراموش نکنیم که مجتبی جباری همچنان غایب تیم فوتبال استقلال تهران است و نمی تواند این تیم را همراهی کند.
قضاوت اين بازي بر عهده عليرضا فغاني، كامراني‌فر، نوري، احمدي و با نظارت اصفهانيان برگزار مي‌شود.
اما نکته بارز دیدار استقلال و فولاد خوزستان باز شدن درهای ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی به روی تماشگاران است که در دو هفته اول لیگ دو تیم سرخابی بد جوری غیبت آنها را احساس کردند و روز جمعه بالاخره ورزشگاه آزادی به روی لشگر آبی رونمایی خواهد شد و امیدواریم ورزشگاه آزادی و هیچ ورزشگاهی در ایران بدون حضور تماشاگران میزبان رقابت های فوتبال نباشند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016