پنجشنبه 2 مهر 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

هفته هشتم ليگ برتر فوتبال: ميهمانی صدرنشينان، پرسپوليس با کوله باری از مشکلات برابر پيکان، مهر

نيم فصل اول ليگ برتر فوتبال از فردا با برگزاری ديدارهای هفته هشتم به نيمه راه خود می رسد و تيم‌های مدعی بالای جدول در ديدارهای خارج از خانه برای افزايش فاصله امتيازات خود با ديگر رقبا به ميدان می روند.
به گزارش خبرنگار مهر، پيکان قزوين، استقلال تهران و ذوب آهن که به ترتيب رده‌های اول تا سوم جدول رده بندی را در اختيار دارند، اين هفته ميهمان خواهند بود. در اين بين کار پيکان که بايد در ورزشگاه آزادی مقابل تيم پرسپوليس صف آرايی کند به مراتب دشوارتر از استقلال و ذوب آهن است که با تيم‌های قعرنشين جدول رده بندی روبرو خواهند شد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
ابومسلم مشهد - استقلال تهران
بدون شک بحران زده ترين تيم چند سال اخير ايران همين ابومسلم مشهد است که در فصل نهم ليگ برتر هنوز رنگ برد را نديده است. تيمی که روزی از جمله تيم‌های مطرح ليگ برتر بود امروز در شرايطی نامساعد حرکتی آسانسوری در انتهای جدول دارد و در مشهد هم حريف هيچ تيمی نيست! ابومسلم گرچه از نظر فنی تيمی متوسط است اما مشکلات مديريتی و مالی اين تيم را مستاصل کرده تا جايی که پيش بينی می شود سياه جامگان با ادامه اين روند جز سقوط کننده به ليگ دسته اول باشند.

استقلال روز پنجشنبه در اولين بازی هفته هشتم ليگ برتر با ابومسلم بازی دارد، تيمی که شرح حالش دردآور و مايه تاسف است. استقلال ۱۵ امتيازی در مصاف خارج از خانه با ابومسلم ۴ امتيازی، ابومسلمی که دست به گريبان با مشکلات ريز و درشت است، نبايد کار دشواری پيش رو داشته باشد. مگر اينکه سياه جامگان هر آنچه مشکل و کاستی دارند برای ۹۰ دقيقه بازی مقابل استقلال فراموش کرده و با انگيزه بازی مقابل يکی از غول های فوتبال کشور نتيجه‌ای خارج از تصور خلق کنند. دستيابی به اين هدف دشوار است، اما دور از ذهن نيست.

پاس همدان - ذوب آهن اصفهان
"پاس قعرنشين ليگ برتر است!". تيمی که روزی برای خود مدعی قهرمانی بود حالا در سومين سال حضور در همدان با ۴ امتياز در انتهای جدول جای دارد. اين تيم در هفته هشتم ليگ برتر کار دشواری پيش رو دارد و بايد در خانه از ذوب آهن پذيرايی کند. ذوب آهن تيم سوم جدول رده بندی که با ۱۶ گل زده هجومی ترين تيم اين مسابقات است، خطری بالقوه برای پاسی‌ها به شمار می آيد. منصوريان می داند شکست در اين بازی فرصت ۳ هفته ای او برای ترميم پاس را کاهش می دهد، پس با تمام توان تيمش را در بازی فردا (پنجشنبه) مقابل سبزپوشان به ميدان می فرستد. او برای ماندن در همدان بايد تيم ابراهيم‌زاده را در خانه شکست دهد.

استيل آذين تهران - مقاومت سپاسی شيراز
شروع طوفانی استيل آذين خيلی زود آرام شد و صدرنشين هفته‌های آغازين ليگ اکنون تيم نهم جدول رده بندی است. تحمل ۲ شکست و کسب تنها يک تساوی در ۳ ديدار اخير زنگ خطر را برای استيلی و استيل آذين به صدا درآورده است. آنها اين هفته در خانه ميزبان مقاومت سپاسی شيراز، تيم چهارم جدول رده بندی هستند. با شرايطی که استيل آذين دارد آيا برای استيلی و شاگردانش راهی جز برتری مقابل شيرازی‌ها وجود دارد؟

پرسپوليس - پيکان قزوين
۳ تساوی پی در پی مقابل ذوب آهن، شاهين بوشهر و راه آهن و البته ارائه بازيهای نه چندان دلچسب برای پرسپوليس کفايت می کرد تا وارد بحران شود. انصاريفرد چه بخواهد و چه نخواهد تيمش بحران زده است. حداقل سکوهای آزادی ديگر برای اين تيم آرام نيست. فقط کافی است تيم ۱۰ دقيقه بد بازی کند و از آن بدتر گل بخورد آن وقت تماشاگران تحريک شده و تحريک نشده از مديرعامل و مربی تا بازيکن را به باد انتقاد می گيرند. راه حل برون رفت از اين بحران هم فقط دستيابی به يک پيروزی است و نمی توان داروی ديگر برای نجات سرخپوشان تجويز کرد.

پرسپوليس از شانس بد چه موقعی نياز مبرم به پيروزی دارد، در هفته هشتم و آنهم در ديدار مقابل پيکان قزوين، صدرنشين فعلی ليگ برتر، تيمی که با درخشان غير قابل مهار پيش می رود و در خانه و خارج از خانه پيروز می شود. غلبه بر اين تيم کار ساده‌ای نيست، به ويژه امروز که حميد درخشان را به عنوان سرمربی روی نيمکت خود دارد.

پرسپوليس در حالی به ديدار پيکان می رود که کريم باقری را در اختيار ندارد، غيبت کاپيتان با تجربه مشکلات کرانچار در ديدار با صدرنشين را دوچندان می کند. جمعه روزی سخت انتظار پرسپوليس را می کشد. بايد ديد در اين بازی از چه زمانی فرياد اعتراض هواداران پرسپوليس بلند می شود؟ شايد هم اين بار تشويق جای اعتراض را بگيرد!

- برنامه و اسامی داوران ديدارهای هفته هشتم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زير است:

پنجشنبه - ۲/۷/۸۸
* ابومسلم مشهد - استقلال تهران،
ساعت ۱۵، ورزشگاه ثامن الائمه (ع) مشهد
داور: يدالله جهانبازی، کمک‌ها: عليرضا کهوری و بابک داوری، داورچهارم: محمدرضا اکبريان
ناظر: مسعود فلاح

* پاس همدان - ذوب آهن اصفهان، ساعت ۱۷:۱۵، ورزشگاه قدس همدان
داور: هدايت ممبينی، کمک‌ها: کيانوش داودزاده و مجيد ويشگاهی، داورچهارم: مرداس جابری
ناظر: فريدون اصفهانيان

جمعه - ۳/۷/۸۸
* سايپا کرج - ملوان بندرانزلی،
ساعت ۱۵، ورزشگاه انقلاب کرج
داور: محمدحسين اسدی، کمک‌ها: بهرام تقوی و مهدی عاليقدر، داورچهارم: اشکان خورشيدی
ناظر: زاهد بحرينی

* استيل آذين تهران - مقاومت سپاسی شيراز، ساعت ۱۵، ورزشگاه دستگردی تهران
داور: بابک وسيله بر، کمک‌ها: حسين خانبان و حميد غمزه، داورچهارم: محمد ملکی
ناظر: سيامک بخشی

* تراکتورسازی تبريز - فولاد خوزستان، ساعت ۱۵، ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز
داور: تورج حق وردی، کمک‌ها: داود رفعتی و محبت رضايی تبار، داورچهارم: ايرج ساعدی
ناظر: حسين عسگری

* سپاهان اصفهان - صبای قم، ساعت ۱۷:۱۵، ورزشگاه ذوب آهن فولادشهر
داور: رحيم مهرپيشه، کمک‌ها: مسعود فرح‌نيا و حسين طالقانی، داورچهارم: موسی الرضا ارغوانی
ناظر: محمد تولايی

* مس کرمان - راه آهن شهرری، ساعت ۱۷:۱۵، ورزشگاه شهيد باهنر کرمان
داور: البرز حاجی‌پور، کمک‌ها: سعيد علی‌نژاديان و سجاد طوری، داورچهارم: عباس نام بخش
ناظر: عبدالله باعزم

* استقلال اهواز - شاهين بوشهر، ساعت ۱۷:۱۵، ورزشگاه تختی اهواز
داور: غلامرضا جباری، کمک‌ها: غلام آموزگار و علی موغلی، داورچهارم: رسول احمدی
ناظر: محمدعلی فروغی

* پرسپوليس - پيکان قزوين، ساعت ۱۷:۱۵، ورزشگاه آزادی تهران
داور: محمود رفيعی، کمک‌ها: رسول فروغی و محسن فريمانی، داورچهارم: مهدی سيدعلی
ناظر: سعيد بطحايی

جدول رده بندی ليگ برتر:
۱- پيکان قزوين ۱۶ امتياز
۲- استقلال تهران ۱۵ امتياز
۳- ذوب آهن اصفهان ۱۴ امتياز
۴- مقاومت سپاسی شيراز ۱۳ امتياز
۵- صبای قم ۱۲ امتياز- تفاضل گل صفر
۶- سپاهان ۱۱ امتياز - تفاضل گل ۵+
۷- پرسپوليس ۱۱ امتياز - تفاضل ۲+
------------------------------------------
۱۵- استقلال اهواز ۵ امتياز
۱۶- فولادخوزستان ۴ امتياز - تفاضل گل ۳-
۱۷- ابومسلم مشهد ۴ امتياز - تفاضل گل ۴-
۱۸- پاس همدان ۴ امتياز - تفاضل گل ۶-


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016