شنبه 12 دی 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

فوتبال چهارجانبه قطر؛ ايران سال 2010 را با پيروزي آغاز کرد، ايرنا

به گزارش ايرنا، ملي پوشان فوتبال ايران شنبه شب در آخرين ديدار خود در رقابت هاي چهارجانبه قطر که در ورزشگاه "بن حمد" شهر دوحه پايتخت قطر برگزار شد با يک گل از سد حريف خود گذشتند تا با پيروزي به مصاف تيم ملي سنگاپور در مرحله مقدماتي جام ملت هاي آسيا بروند.

"مهرزاد معدنچي" ملي پوش ايراني تيم الاهلي امارات در دقيقه 43 تنها گل اين ديدار را به ثمر رساند.

ملي پوشان ايراني درحالي در اين ديدار مقابل قرمز پوشان کره شمالي صف آرايي کردند که بر خلاف حريف از انگيزه فراواني برخوردار بودند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
بازيکنان کشورمان در نيمه نخست با تمرکز کافي درميانه زمين، کنترل بازي،‌ ارسال پاس هاي تک ضرب، کوتاه و صحيح ، حريف را در يک سوم مياني اش نگه داشتند.

کره اي ها که بر خلاف تيم هاي ملي قطر و مالي با تفکرات تدافعي گام به اين ديدار گذاشته بودند با تجمع در زمين خودي تلاش در تصاحب توپ و ضد حملات سرعتي داشتند که در اين امر ناموفق عمل کردند.

حملات تيم ايران در دقيقه 43 به ثمر نشست به طوريکه سماجت مهرزاد معدنچي در داخل محوطه جريمه و اشتباه مدافعان کره شمالي باعث شد تا بازيکنان ايراني با پيروزي به رختکن بروند.

در نيمه دوم، دو تيم بازي پاياپايي را به نمايش گذاشتند به گونه اي که بازيکنان با جمع شدن در ميانه ميدان، فضاي لازم را در اختيار مهاجمان قرار ندادند تا توپي از خط دروازه ها عبور نکند.

ملي پوشان ايراني با پيروزي مقابل قهرمان رقابت هاي چهارجانبه قطر با روحيه مطلوب تري نسبت به روزهاي گذشته عازم سنگاپور خواهند شد تا با برتري مقابل حريف، صعود خود به مرحله پاياني جام ملت هاي آسيا را قطعي کنند.

پيش از اين ديدار، تيم ملي قطر با نتيجه تساوي بدون گل مقابل مالي متوقف شد و به مقام دومي اين رقابت ها قناعت کرد.

تيم ملي ايران نيز در پايان اين دوره از مسابقه ها با کسب يک پيروزي مقابل کره شمالي و دو شکست برابر تيم هاي ملي قطر و مالي به مقام چهارمي دست يافت.

در پايان، تيم ملي کره شمالي با کسب مقام نخست جايزه 250 هزار دلاري را از آن خود کرد و تيم هاي قطر، مالي و ايران به ترتيب 200 ، 100 و 50 هزار دلار دريافت کردند.

اسامي ملي پوشان ايراني در اين ديدار به شرح زير است :‌
سيد مهدي رحمتي، سيد جلال حسيني، هادي عقيلي، خسرو حيدري، احسان حاج صفي، محمدرضا خعلتبري (غلامرضا رضايي از دقيقه 84)‌، پژمان نوري،‌ آندرانيک تيموريان، مهرزاد معدنچي، ميلاد زنيدپور و کريم انصاري فرد (ميلاد مي داودي از دقيقه 70) ملي پوشان کشورمان خود را براي رويارويي با تيم ملي سنگاپور در مرحله مقدماتي جام ملت هاي آسيا در سال 2011 آماده مي کنند.
ديدار دو تيم روز چهارشنبه هفته جاري (شانزدهم دي ماه جاري) در ورزشگاه ملي سنگاپور برگزار خواهد شد.

تيم ملي فوتبال ايران هم اکنون با کسب 7 امتياز در صدر گروه پنجم اين مسابقه ها قرار دارند و تيم هاي سنگاپور، تايلند و اردن در رتبه هاي بعدي ايستاده اند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016