شنبه 14 فروردین 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

جنگ براي مدعي ماندن و تلاش براي فرار از سقوط - هفته سي‌ام ليگ برتر فوتبال، فارس

هفته سي‌ام ليگ برتر فوتبال فردا با برگزاري 8 مسابقه به پايان خواهد رسيد.

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس به جز بازي پرسپوليس و سايپا كه امروز (شنبه) برگزار مي‌شود ساير ديدارهاي اين هفته فردا (يكشنبه) برگزار خواهد شد. با توجه به رسيدن به هفته‌هاي پاياني، مسابقات فردا به نوعي جنگ بالانشينان براي ماندن در جمع مدعيان و تلاش تيم‌هاي پايين جدول براي فرار از منطقه سقوط خواهد بود.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
* استيل آذين - سپاهان
سپاهان كه در صدر جدول رده‌بندي قرار دارد براي اينكه فاصله‌اش با ساير مدعيان حفظ كند به دنبال پيروزي خارج از خانه است. شاگردان امير قلعه‌نويي كه هفته گذشته با برتري مقابل پاختاكور وضعيت نسبتا مناسبي در ليگ قهرمانان پيدا كردند حالا با روحيه مضاعف به ديدار مردان حميد استيلي مي‌آيند. استيل آذين نيز براي اينكه به هدف خود يعني كسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا دست يابد چاره‌اي جز كسب 3 امتياز ندارد.

* مس كرمان - ملوان انزلي
مس به گفته لوكا بوناچيچ تيم عجيبي است. اين تيم در ليگ برتر وضعيت مناسبي ندارد اما در ليگ قهرمانان از شانس صعود برخوردار است. شايد همين موضوع باعث شده مديرعامل باشگاه مس اعلام كند پاداش پيروزي برابر ملوان از پاداش پيروزي مقابل السد بيشتر است. ملوان هم براي اينكه خود را به نيمه بالاي جدول برساند به دنبال غلبه بر ميزبان خود است.

* صباي قم - استقلال تهران
شاگردان كربكندي در قم پذيراي استقلال تهران خواهند بود. آبي پوشان كه از وضعيت مناسبي در آسيا سود مي‌برند در ليگ نيز اميدوارند به رتبه‌هاي بالاتر صعود كنند. بازي در قم سختي‌هاي خاصي دارد اما شاگردان مرفاوي به دنبال كسب نتيجه مطلوب هستند تا در جدول وضعيت مناسبي پيدا كنند. اين همان موضوعي است كه صبا نيز به دنبال آن است.

* ذوب آهن - پيكان
ذوب آهن كه با تساوي در بازي گذشته برابر شاهين بوشهر اختلاف امتيازش با سپاهان به عدد 6 رسيد براي اميدوار ماندن محكوم به شكست پيكان است. شاگردان منصور ابراهيم‌زاده با دو پيروزي متوالي برابر بنيادكار ازبكستان با روحيه خوب از پيكان پذيرايي خواهند كرد. حميد درخشان در پيكان نيز براي بهبود وضعيت تيمش اميدوار به كسب نتيجه مناسب است.

* شاهين بوشهر - راه‌آهن
وضعيت شاهين در جدول در هفته‌هاي اخير به خطر افتاده است به گونه‌اي كه اين تيم هم‌اكنون با 30 امتياز در رتبه شانزدهم جدول قرار دارد و خطر سقوط را احساس مي‌كند. راه‌آهن نيز اگرچه در جايگاه دوازدهم ايستاده اما فاصله امتيازي كمي كه با تيم‌هاي پايين‌تر دارد باعث شده اين تيم نيز شرايط خوبي نداشته باشد. اين مسابقه به نوعي دوئل براي فرار از انتهاي جدول و اميدوار ماندن به بقا در ليگ برتر است.

* پاس همدان - مقاومت سپاسي شيراز
حضور محمد احمدزاده در مقاومت باعث شد اين تيم نتايج مناسبي كسب كند. مقاومت فردا ميهمان پاس است كه براي ايستادن در رتبه مناسب تلاش مي‌كند. شرايط هر دو تيم به گونه‌اي است كه مساوي نمي‌تواند به سود آنها باشد.

* ابومسلم مشهد - تراكتورسازي تبريز
تيم قعر جدولي ابومسلم كه براي بقا در ليگ نياز به اتفاقات خاصي دارد بازهم روي نيمكت خود تغيير و تحولاتي داده است. پرويز مظلومي در آخرين روزهاي سال 88 و به دنبال اختلاف با برخي مسئولان باشگاه از سمت خود كناره‌گيري كرد تا علي حنطه به اين اميد كه ابومسلم را در ليگ نگه دارد سرمربي اين تيم شود. در آن سوي ميدان تراكتور سازي براي نگه‌ داشتن خود در جمع تيم‌هاي بالاي جدول به دنبال پيروزي است.

* استقلال اهواز - فولاد خوزستان
دربي شهر اهواز اين بار با حساسيت بيشتري برگزار مي‌شود. شرايط نامناسب دو تيم در جدول رده‌بندي باعث شده اين مسابقه از حساسيت بالاتري برخوردار شود. استقلال اهواز بار ديگر و براي چندمين مرتبه متوالي در اين فصل شاهد تغيير و تحول روي نيمكت خود است. خداداد عزيزي و مهدي هاشمي نسب از اين تيم جدا شدند تا علي فيروزي هدايت آبي‌پوشان اهوازي را بر عهده گيرد. اين تيم برابر فولاد قرار مي‌گيرد كه در رده پانزدهم ايستاده است. شاگردان مجيد جلالي براي اينكه اميدوارانه‌تر ليگ را ادامه دهند چاره‌اي جز شكست همشهري خود ندارند و اين همان هدفي است كه استقلال اهواز نيز آن را دنبال مي‌كند.

*برنامه هفته سي‌ام

شنبه 14 فروردين
پرسپوليس-سايپا-آزادي-تهران-ساعت 19:50
محسن تركي-رضا سخندان-حسين خانبان-پيروز سيف اله-ناظر:حميد خوشخوان

يكشنبه 15 فروردين
استيل آذين-فولاد مباركه سپاهان-ورزشگاه راه آهن اكباتان-تهران-ساعت 16:45
خداداد افشاريان-جواد تقي پور-محمدرضا ابوالفضلي-عليرضا مستقيم-ناظر:فرج يثربي

مس كرمان-ملوان انزلي-شهيد باهنر-كرمان-ساعت 17:00
رحيم مهرپيشه-علي موغلي-محمدرضا اميني-جواد رحيم زاده-ناظر:ابراهيم ميرزا بيگي

صباي قم-استقلال تهران-يادگار امام-قم-ساعت 18:45
مسعود مرادي-حيدر شكور-حسن كامراني فر-بابك وسيله بر-ناظر:بحطائي

ذوب آهن-پيكان-فولاد شهر-ساعت 16:45
شاهين حاج بابايي-عليرضا كهوري-آرمان اسعدي-روح الله ارشادي-ناظر:عبود سنگاشكن

شاهين بوشهر-راه آهن-شهيد بهشتي-بوشهر-ساعت 18:45
هدايت ممبيني-عليرضا يزداني-سجاد طوري-مرداس جابري-ناظر:حسين نجاتي

پاس همدان-مقاومت شهيد سپاسي-قدس-همدان-ساعت 16:45
محمد حسين اسدي-بهرام نوي-بهرام كياني-محمد ملكي-ناظر:رحيم رحيمي مقدم

ابومسلم مشهد-تراكتورسازي تبريز-ثامن الائمه-مشهد-ساعت16:45
محمود رفيعي-حميد نظري-كيانوش داوود زاده-سليمان مرادي-ناظر:محمد علي فروغي

استقلال اهواز-فولاد خوزستان-تختي-اهواز-ساعت18:45
يداله جهانبازي-داوود رفعتي-سعيد زارع-بيژن حيدري-ناظر:فريدون اصفهانيان

*جدول رده‌بندي

1- سپاهان 59 امتياز

2- ذوب آهن 53 امتياز

3- پرسپوليس 50 امتياز

4- استقلال 49 امتياز

5- استيل آذين 45 امتياز

6- تراكتورسازي 42 امتياز

7- پيكان 39 امتياز

8- صبا 37 امتياز

9- ملوان 37 امتياز

10- مقاومت سپاسي 36 امتياز

11- سايپا 35 امتياز

12- راه‌آهن 34 امتياز

13- پاس 33 امتياز

14- مس 32 امتياز

15- فولاد 31 امتياز

16- شاهين بوشهر 30 امتياز

17- استقلال اهواز 28 امتياز

18- ابومسلم 24 امتياز


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016