جمعه 11 شهریور 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

خداداد: شعار هواداران عليه استيلي و باشگاه پرسپوليس هدايت شده است، فارس

خبرگزاری فارس: بازیکن اسبق تیم ملی شعارهای سکوها علیه سرمربی و مسئولان پرسپولیس را هدایت شده دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، خداداد عزیزی مدیر سازمان ورزش تیم سیاه جامگان ابومسلم در گفت‌وگویی به نکاتی اشاره کرد که در زير مي‌خوانيد:

*چطور شد که خداداد عزیزی مسئولیت تیم سیاه جامگان را پذیرفت و تفاوت تیم‌های ابومسلم و سیاه جامگان در چیست؟

واقعیت امر این است که ما دوستی داریم به نام آقای عباسی که ایشان مالک تیم سیاه جامگان خراسان است. ایشان سال گذشته بدنبال امور سندیت باشگاه ابومسلم بود. به خاطر همین با کسانی که این اسناد بنام آنها زده شده بود، صلح کرد و دادگاه نیز رای به نام ایشان صادر و صد در صد سهام را خریداری كرد. ضمن اینکه در ثبت شرکت‌ها نیز آن را به ثبت رساند و آگهی تغییرات را هم گرفت و ابومسلم را بنام خودش زد اما بنابه دلایلی این تیم به اسماعیل وفایی سپرده شد و با توجه به اینکه سال گذشته آقای وفایی تیم ابومسلم را اداره می‌کرد، امسال هم بدلیل هزینه‌های قبلی، این تیم را خودشان اداره می‌کنند. در این شرایط من برای حفظ بازیکنان جوان مشهد به آقای عباسی پیشنهاد دادم تیمی را در لیگ دو خریداری کنند که آقای عباسی هم پذیریت، ضمن اینکه من در این تیم تنها به عنوان مدیر سازمان ورزش فعالیت می‌کنم و کارهای سازماندهی آن را انجام می‌دهم و سرمربی تیم هم آقای کاظم غیاثیان مربی فصل گذشته ابومسلم است.

*انگیزه شما صد در صد خوب است و به جوانان مشهدی کمک زیادی می‌کند، آیا هدف شما خدمت به فوتبال مشهد است یا دوستی با آقای عباسی؟

یقینا خدمت به فوتبال شهر مقدس مشهد. تیم ما جوان است و در واقع هدف ما حفظ این جوان‌هایی است که از تیم‌های جوانان و امید ابومسلم و پیام دور هم جمع شده‌اند و با چند بازیکن با تجربه می‌توانیم پله‌های صعود به لیگ برتر را طی کنیم.

*در خصوص بازی تدارکاتی با پرسپولیس توضیح دهید؟

بعد از بازی پرسپولیس و صنعت نفت که در آن بازی پرسپولیس برد، حمید آمده بود مشهد برای زیارت. در بازگشت ایشان را در فرودگاه دیدم، بحث فوتبال شد و یک سری درد دل‌های فوتبالی. بعد صحبت از حضور تیم پرسپولیس در مشهد به میان آمد که حمید گفت: ما دوشنبه به مشهد می‌آئیم. من هم از او خواهش کردم که یک بازی هم با تیم ما انجام دهند و حمید با کمال میل و روی باز قبول کرد و واقعا من به شخصه از حمید، آقای کاشانی و محمود خوردبین تشکر می‌کنم. مجموعه پرسپولیس این افتخار را به ما داد تا بچه‌های جوان ما این فرصت را داشته باشند که ستاره‌ها را از نزدیک ببینند و روبروی آنها بازی کنند. پرسپولیس در حالی پیشنهاد ما را پذیرفت که اطلاع داشتم در مشهد و شهرهای دیگر ایران، برای انجام یک بازی تدارکاتی هزینه‌های اردوی خود را دریافت می‌کرد و حتی پول هم می‌توانست بگیرد ولی بدون هیچ چشمداشتی با ما بازی کردند.

*فکر می کنید پرسپولیس چرا از همان هفته اول و از دقایق ابتدایی با شعارهای حاشیه ای و معنی دارد مواجه شد؟ ضمن اینکه خداداد حاشیه‌های فوتبال را خوب می‌شناسد و یکی از محاسن او صراحت لهجه است؟

من فکر می‌کنم آنهایی که فوتبالی هستند نباید در 3 یا 4 چهار هفته اول از تیمی که مربی آن تعویض شده و شرایطش تغییر کرده انتظار بردهای پی در پی داشته باشند. استقلال در حال حاضر شرایط خوبی دارد و نتایج خوبی گرفته اما یقینا استقلال هم دچار مشکلاتی این چنینی خواهد شد ولی من به دوستان گفته بودم که این تیم بخاطر تغییراتی که داشته از هفته‌های پنجم و ششم شکل واقعی خود را پیدا خواهد کرد. تیم حمید شکل گرفته و بهتر و بهتر خواهد شد. کارشناسان و فوتبالدوستان می‌دانند که جایگاه پرسپولیس اینجا نیست و مربی هم این جایگاه را نمی‌پذیرد ولی شرایط فوتبال اینطور است و همیشه همه چیز به نفع آدم رقم نمی‌خورد و فکر می‌کنم چون اول فصل است بازیکنان به آمادگی صد در صد نرسیده‌اند ولی الان این تیم شکل گرفته و مقابل صنعت نفت نیز فوتبال قابل قبولی را ارائه داد. حمید مربی بزرگی است و دانش و توانایی‌های فراوانی دارد که می‌تواند پرسپولیس را به اوج برساند.

*در مورد تماشاگرانی که علیه تیم و باشگاه شعار می‌دهند چه نظری دارید؟

به نظر من معمولا این کار هدایت شده است و نیازی به این نیست که من بگویم، همه آدم‌ها می دانند که وقتی از دقیقه 20 تماشاگران شعار منفی می‌دهند، یکسری این کار را هدایت می‌کنند و آنها که روی سکوها می‌نشینند اگر فوتبالی باشند که می‌فهمند که 3 یا 4 هفته اول را باید به مربی زمان داد حتی اگر تمام بازی‌ها را با شکست پشت سر بگذارد. آنهایی هم که فوتبالی نیستند معلوم است که برای چه به ورزشگاه آمده‌اند.
عده ای هستند که به هر دلیلی حاضرند هر کاری را انجام بدهند برای خراب کردن سرمربی. وقتی حمید را خراب کنند، پرسپولیس شرایط بدی خواهد داشت و وقتی پرسپولیس با مشکل مواجه شود، حمید هم ضربه می‌خورد. من خودم از دوستان فوتبالی تقاضا دارم از امثال حمید باید حمایت کرد و باید بدانیم موفقیت استیلی موفقیت همه هم دوره‌ای‌های ماست.

*طی سه، چهار سال اخیر هرگاه یکی از هم دوره‌ای‌های شما مشکلی با مدیریت پیدا کرده، خداداد هم با آنها همکلام شده، آیا این موضوع به دلیل رفاقت با خداداد بوده یا اطلاعات اشتباهی که به شما داده شده است؟

من در ماجراهایی که بین سرمربی و مدیریت این باشگاه بوجود آمده بود، تنها از مربیان دفاع کرده‌ام چرا که این تنها وظیفه ما فوتبالی‌هاست و هیچگاه به مدیریت باشگاه توهین و یا در موردش صحبتی نکرده‌ام. ضمن اینکه الان هم اگر مشکلی پیش بیاید، من یقینا باید از حمید حمایت کنم اما حمایت من، دلیل بر بی احترامی یا انتقاد از مدیریت باشگاه نیست.
آقای کاشانی را از سال 69 با تیم ملی امید شناختم و هیچگاه بر علیه ایشان صحبت نکرد‌ ام. البته مشکلی هم که فصل گذشته بین سرمربی و مدیریت باشگاه پیش آمد به حدی نبود که تا این اندازه بزرگ جلوه کند و به هر جایی کشیده شود. برخی از دوستان مطبوعاتی به هر دلیل این مشکلات را دامن زدند. هر موقع هم از من سوال کردند، طبق وظیفه‌ام از سرمربی حمایت کردم. آقای کاشانی خودش می‌داند که نزدیک به 22 سال است ایشان را می‌شناسم و همیشه ارادت خاصی به ایشان داشته‌ام و هر جایی صحبتی شده، تنها ذکر و خیرشان بوده است. من هیچگاه در مورد کسی بدون دلیل و منطق صحبت نمی‌کنم و اعتقاد دارم آقای کاشانی به عنوان یک مدیر موفق کارش را بلد است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
*یک سال به عنوان بازیکن کمکی در تیم پرسپولیس در مسابقات آسیایی بازی کردید و هواداران پرسپولیس ذهنیت خوبی از شما دارند، چه شد که در آن سال به پرسپولیس نیامدید؟

آن سال بازیکن تیم بهمن بودم و قراردادی 3 ساله داشتم و به عنوان بازیکن کمکی در اختیار سرخپوشان قرار گرفتم و خاطرات خوبی هم با پرسپولیس دارم چرا که در 3 بازی که برای این تیم انجام دادم، از سوی محمد مایلی کهن به تیم ملی دعوت شدم و پرسپولیس سکوی پرتاب من به تیم ملی بود. به همین دلیل از پرسپولیس همیشه به نیکی یاد می‌کنم و این تیم عاملی برای موفقیت‌های من در فوتبال ایران شد. ضمن اینکه در آن زمان قوانین بازی‌های آسیایی متفاوت بود و تیم‌ها می‌توانستند از بازیکنان کمکی استفاده کنند و مطمئنا اگر شرایط برای حضورم در پرسپولیس مهیا می‌شد، دوست داشتم به این تیم بپیوندم و باید بگویم که مردم و فوتبالدوستان مشهد همیشه مرا یک پرسپولیسی می‌دانند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016