یکشنبه 20 شهریور 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

مي‌گويند بايد موهايتان را با شماره 4 بتراشيد! ایسنا

در فاصله يك ماهه تا مسابقات كاراته قهرماني جوانان جهان در مالزي تيم ملي زير 21 سال ايران در شرايط منحصر به فردي قرار دارد، چراكه نه مربي دارد و نه بازيكن. چهار روز پيش مربي اين تيم بركنار شد، ديروز (شنبه) كمك مربي و مربي بدنساز اين تيم هم مدعي شدند كه استعفا داده‌اند، اما مسئولان فدراسيون معتقدند كه هيچ استعفايي در كار نبوده و آن‌ها هم بركنار شده‌اند. اين اتفاقات همچنان ادامه داشت تا اين كه شش كاراته‌كار حاضر در دوره‌هاي گذشته اردوهاي تيم ملي هم اعلام كردند كه از حضور در اردوها كناره گيري كردند و به اردوها نمي‌آيند تا اين شرايط تغيير كند!

شش ملي پوشي كه اين تصميم جنجال‌ برانگيز را گرفتند در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تغيير شرايط و بازگشت كادر فني را اصلي‌ترين خواسته‌هاي خود براي حضور در اردوهاي تيم ملي دانستند كه در زير مصاحبه‌هاي آن‌ها را مي‌خوانيد.

شفايي: فدراسيون لج بازي مي كند

مرتضي شفايي كاپيتان تيم ملي زير 21 سال كه مدال برنز مسابقات آسيايي 2010 مالزي را در كارنامه دارد گفت: اين تصميمي بود كه دسته جمعي گرفتيم، چرا كه با اين شرايط نمي توانستيم كار كنيم. پس از اتفاقاتي كه براي كادر فني افتاد و سختي‌هايي كه در اردوها كشيديم نمي توانستيم ادامه بدهيم.

وي افزود: در نامه‌اي به فدراسيون كاراته مشكلات را توضيح داديم و خواستيم كه به آن‌ها رسيدگي كنند، اما مسئولان فدراسيون لج و لجبازي كردند و شرايط بدتر شد.

كاراته كار 20 ساله تهراني با اشاره به اين كه اقدام فدراسيون كاراته مبني بر اين كه تيم زير 21 سال بايد زير نظر مربي تيم جوانان كار كند كاملا اشتباه بود، گفت: كتيرايي كه مربيگري تيم جوانان را بر عهده دارد از ما خواسته كه موهاي خود را با شماره 4 بتراشيم كه اين حركت زشت است. ضمن اين كه آماده سازي در رده سني ما با رده سني جوانان كاملا متفاوت است.

وي ادامه داد: تنها در صورتي كه كادر فني قبلي به سر كار خود باز گردند به اردوها بازمي گرديم.

فداكار:عقب نشيني نمي كنيم

علي فداكار كاراته كار وزن 78 ـ ايران معتقد است كه هر اتفاقي هم بيفتد روي حرفش خواهد بود و عقب نشيني نمي‌كند.

وي افزود: كناره گيري از اردوهاي تيم ملي تصميمي دسته جمعي بود و قيد همه چيز را زديم. پس از صحبت‌هايي كه با مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسيون كاراته داشتيم، ديديم كه قصد ندارند به ما كمك كنند، براي همين اين تصميم را گرفتيم.

اين ملي پوش كه مدال طلاي جوانان جهان در مراكش را در كارنامه دارد ، گفت: مي‌خواهند لجبازي كنند و حرف ما را گوش نكنند به همين خاطر اين مسايل به وجود آمد.

عسگري: به اردو نمي آييم تا شرايط تغيير كند

بهمن عسگري كاراته كار وزن 68 ـ كيلوگرم ايران هم با تاييد گفته‌هاي ديگر ملي پوشان ايران گفت: شرايط سختي داشتيم براي همين اين تصميم را گرفتيم. نمي خواستيم زحماتي كه سه ماه و نيم در اردوها كشيديم از دست برود، اما مجبور بوديم. فعلا به اردوها نمي‌آييم تا شرايط تغيير كند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
گنج‌زاده: كادر فني بازگردد مدال مي گيريم

سجاد گنج زاده در وزن 78+ كيلوگرم گفت: اين تصميم را يكدل و يكصدا گرفتيم و اميدواريم نتيجه‌ بدهد. اين مسايل حاشيه‌اي كه مسئولان فدراسيون راه انداخته اند تنها بهانه اي است كه تيم ملي و ما را تضعيف كنند. مسئولان فدراسيون، عملكرد بچه‌ها در مسابقات ليگ دست مايه قرار داده‌اند ، اما چطور زماني كه ملي پوشان در هيچ مسابقه مهمي شركت نكرده نتيجه‌اش را ملاك قرار مي‌دهند.

وي در مورد صحبت هايشان با پناهي رييس فدراسيون افزود: او مي خواست از شش نفر حاضر در اردوها، سه نفر را به تورنمنت تركيه اعزام كند و به عملكرد ملي پوشان در ليگ هم اعتراض داشت اما چطور نمي گويد كه محل‌هاي اردوهاي ما بسيار بد بود و در اصفهان در خوابگاهي خوابيديم كه روزي سه هزار تومان هم مي‌داديم و از ما پول مي‌گرفتند.

گنج زاده با اشاره به اين كه خواستار برگشت كادر فني هستند ، ادامه داد: حضور در مسابقه‌هاي قهرماني جهان براي ما ارزش زيادي دارد و مي‌خواهيم در آن مسابقات مدال بگيريم ، اما دوست نداريم كه با كادر فني غير از مربياني كه ماه‌ها با آن‌ها كار كرده‌ايم به اين رقابت‌ها برويم. اگر يك درصد هم بدانيم كه در مسابقات جهاني با كادر فني قبلي نتيجه‌ نمي گيريم نمي رويم ، اما مطمئنم با همان كادر قبلي (عبدالحسيني، احمدي و خيرانديش) برويم حتما موفق مي شويم.

مرادي: پناهي اجازه كار نداد

حامد مرادي در وزن 78ـ كيلوگرم گفت: هر چه شود پاي تصميم خود ايستاده‌ايم.

وي افزود: اردوهاي آماده سازي تيم ملي به خوبي پيش مي‌رفت و در مرز آمادگي بوديم ، اما مسئولان فدراسيون با وقفه‌اي كه به راه انداختند نگذاشتند كارمان خوب پيش برود . اگر پناهي اجازه كار را مي داد مي توانستيم موفق شويم.

اردونشين كرمانشاهي تيم ملي يادآور شد: اگر كادر فني باز گردد مي‌توانيم در مسابقات مالزي موفق شويم!

نوروزي: اين تصميم گروهي بود

يونس نوروزي در وزن 78+ كيلوگرم گفت: اين تصميم ملي پوشان تكيه بر همان شعار «يكي براي همه و همه براي يكي » است.

وي افزود: ما با تصميمي قاطع خواستار بازگشت كادر فني سابق تيم ملي هستيم و هر اتفاقي هم بيفتد پاي حرف خود ايستاده‌ايم.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016