جمعه 8 مهر 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

تيم ملي واليبال ايران بر بام آسيا ايستاد، ایسنا

تيم ملي واليبال ايران براي نخستين بار در رقابتهاي قهرماني آسيا به مقام نخست دست يافت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ، ‌امروز (پنجشنبه) تيم ملي واليبال ايران در ديدار فينال رقابتهاي قهرماني آسيا در حضور بيش از 20 هزار تماشاگر در ورزشگاه 12 هزار نفري آزادي ميزبان چين بود و توانست با نتيجه سه بر يك اين تيم را شكست داده و براي نخستين بار به مقام قهرماني رقابت‌هاي مردان آسيا برسد.

با وجود اينکه جو ورزشگاه کاملاً‌ به سود ايران بود اما ست نخست را چيني‌ها با حساب 25-22 به نفع خود پايان دادند. خوليو ولاسکو همانند ديدار روز گذشته در مرحله نيمه نهايي مقابل کره جنوبي در نخستين ست بيشتر به ارزيابي حريف پرداخت.

در آغاز ست دوم ملي پوشان ايران با قدرت کار را شروع کردند و در همان ابتدا سه امتياز از حريف خود پيش افتادند و اين اختلاف امتياز را تا پايان اين ست بيشتر هم کردند تا ست دوم را ايران با نتيجه 25 بر 18 از آن خود کند.

ولاسکو که با گذشت زمان بيش از پيش دست چيني‌ها را خوانده بود با تعويض‌هاي متفکرانه در ست سوم فقط از مهدي مهدوي در پست پاسور استفاده کرد و در حالي که امير حسيني در اين ست اصلاً بازي نکرد ايران باز هم با قدرت ست را از آن خود کرد. سفيد پوشان ايران در اين ست 25 بر 19 از سد چين گذشتند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
سرانجام در ست چهارم، ايران با حمايت بي‌نظير هواداران و بازي زيباي ملي پوشان ضربه نهايي را به تيم ملي چين وارد کرد و با نتيجه 25 بر 16 علاوه بر به دست آوردن اين ست و پيروز شدن در اين بازي، عنوان قهرماني اين دوره از رقابتها را به دست آورد.

اين براي نخستين بار است که تيم ملي واليبال ايران در رقابتهاي قهرماني آسيا به عنوان نخست و مدال طلا دست پيدا مي‌کند.

ملي پوشان ايران با شايستگي تمام به اين عنوان دست پيدا كردند و در طول رقابتها تنها دو ست را مقابل كره جنوبي و چين واگذار كردند و ساير حريفان خود را با نتيجه سه بر صفر شكست دادند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016