شنبه 17 دی 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

در گفتگو با مهر عنوان شد: تحلیلی بر دلایل تداوم ناکامی‌های پرسپولیس

عضو پیشین کمیته فنی باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه اگر تغییرات در این تیم زودتر انجام می‌شد، پرسپولیس به این حال و روز نمی‌افتاد،گفت: نگرانی و ترس از باخت در چهره بازیکنان دیده می‌شود و همین امر باعث لغزش پایشان در زمین می‌شود.

محمد پنجعلی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد عملکرد تیم پرسپولیس در دیدار با ملوان، ضمن بیان مطلب فوق گفت: هنوز تیم از نظر فنی مشکل دارد و نبود علی کریمی هم مزید بر علت بود. در کل پرسپولیس برای تیم شدن، نیاز به کار بیشتر دارد و نمی‌تواند یک شبه از دنیزلی انتظار معجزه داشت.

انتظار هواداران برآورده نشد

وی با بیان اینکه تغییرات ایجاد شده در تیم پرسپولیس مشهود نبود، ادامه داد: متاسفانه در این دیدار شاهد عملکرد خوبی از تیم نبودیم، البته اگر پنالتی مهدی گل می‌شد شرایط تغییر می‌کرد اما این پنالتی هم هدر رفت تا پرسپولیس شرایط قبلش را ادامه دهد و انتظار هواداران را در این دیدار هم برآورده نکند.

پرسپولیس هنوز مشکل دارد

عضو پیشین کمیته فنی باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: پرسپولیس هنوز مشکل دارد، و آن طور که باید و شاید راه نیفتاده و انتظار از تک تک بازیکنان بیشتر است. به اعتقادم باید در توانایی‌های روحی و فنی بازیکنان تغییرات اساسی صورت گیرد. این بازیکنان در تیم‌های خود بهترین‌های لیگ بودند و با مدیریت در زمین آن تیم‌ها را اداره می‌کردند، امروز باید دنبال آن باشیم که چرا نفراتی مانند نوری، اولادی و .... تا این اندازه افت کرده‌‍اند.

پای بازیکنان در زمین می‌لغزد

وی با بیان اینکه اگر بازیکنان به شرایط مطلوب برگشته و "خودشان" باشند، پرسپولیس با قدرت بیشتری در مسابقات به میدان می‌رود، ادامه داد: امروز نگرانی و ترس از شکست در چهره بازیکنان تیم دیده می‌شود، این موضوع انرژی آنها را گرفته و باعث می‌شود پایشان در زمین بلغزد که دلیل اصلی آن نبود اعتماد به نفس است. باید مسئولان پرسپولیس با در نظر گرفتن اقدامات لازم کاری کنند شرایط روحی روانی بازیکنان بهتر شده و اعتمادشان در مسابقه بالاتر برود.

اعتقادی به سن و سال ندارم

پنجعلی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: مهدی مهدوی‌کیا در بازی اول عملکرد خوبی داشت، او تمام نشده و با این همه تجربه می‌تواند بازیکنی تأثیرگذار برای پرسپولیس باشد، اعتقادی به سن و سال ندارم زیرا شما به عملکرد علی کریمی نگاه کنید امروز اگر بهترین و تأثیرگذارترین بازیکن لیگ نباشد، در جمع بهترین‌ها قرار دارد، البته باقری هم می‌توانست پس از خداحافظی از تیم ملی چند سال دیگر برای پرسپولیس بازی کند اما ناگهان تصمیم به خداحافظی گرفت.

فوتبال امروز جنگ در کمربند میانی است

وی فوتبال امروز را جنگ در کمربند میانی برای تسلط بر روند مسابقه دانست و اظهار داشت: بازیکنان میانی پرسپولیس باید قدرت و درگیری و جنگندگی‌شان را بیشتر کنند. ضمن اینکه در این دیدار ارسال‌های بهتری از سوی بازیکنان کناری پرسپولیس صورت گرفت که در گذشته کمتر شاهد آن بودیم. امیدوارم با تغییراتی که دنیزلی در تیم ایجاد خواهد کرد، در بازی‌های بعدی تیم خودش را پیدا کند.

نباید به راحتی امتیاز از دست بدهند

کاپیتان پیشین تیم پرسپولیس اضافه کرد: فاصله زیاد از صدر جدول از دلایل دیگری است که باعث شده بازیکنان در زمین تمرکز ندارند و به راحتی موقعیت‌های مناسب را از دست بدهند. آنها فشار زیادی را تحمل می‌کنند و دنبال گرفتن امتیاز هستند. اگر پرسپولیس قرار است عقب نیافتد باید از این به بعد به راحتی امتیاز از دست ندهد و این نیاز به کار بیشتر از نظر روحی روانی و فنی روی بازیکنان دارد.

تغییرات زودتر انجام می‌شد، پرسپولیس به این حال و روز نمی‌افتاد

وی با تأکید بر اینکه امیدهای پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی کمرنگ شده اما هنوز از دست نرفته است، ادامه داد: اگر همان موقع که من اعتراض می‌کردم در تیم تغییرات ایجاد می شد، امکان نداشت آن باخت‌ها و خصوصا شکست مقابل استقلال رخ دهد. زیرا تغییرات باعث می‌شد جو ورزشگاه کنترل شده و با حمایت هواداران پرسپولیس به این حال و روز نمی‌افتاد. متأسفانه پس از چند باخت و خیلی دیر تصمیم به تغییرات گرفته شد.

پرسپولیس با یکی دو برد متحول می‌شود‌

پنجعلی تصریح کرد: امروز وظیفه هواداران است که از تیم حمایت کنند، قطعا پرسپولیس با یکی دو برد متحول می‌شود‌. این درست است مردم ناراحت هستند اما باید از پرسپولیس حمایت کنیم. طبیعی بود در بازی نخست و در زمین حریف تیم نتواند عملکرد خوبی داشته باشد ولی با اضافه شدن همه نفرات و آمادگی آنها قطعا می‌توان منتظر روزهای خوب این پرسپولیس بود.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
دلیل اشتباه دروازه‌بان‌ها

وی در مورد اشتباهات دروازه‌بان‌های پرسپولیس در بازی اخیر افزود: مشکلات روحی-روانی و استرس‌ها روی دروازه‌بان‌ها هم فشار وارد کرده است، ضمن اینکه نباید فراموش کرد آنها چند ماه بدون مربی کار کرده و این مسئله تأثیر زیادی روی عملکردشان داشته است.

آیا نبودن عزیزیان از بودنش بهتر بود؟

عضو پیشین هیئت مدیره پرسپولیس در پایان گفت: تعجب می‌کنم زمانی که مدیران پرسپولیس دنبال دنیزلی می‌رفتند چرا به دنبال حل مشکل نداشتن مربی دروازه بانان و مربی بدنساز نبودند. به نظرم جدایی عزیزیان در آن مقطع به ضرر تیم بود، آیا نبودن چنین فردی از بودنش بهتر بود؟ متأسفانه چند وقت است که صحبت از سلطانی و فنایی می کنند اما باید در این زمینه سریع تصمیم گیری کرد تا با افکار عمومی بیش از این بازی نشود.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016