شنبه 7 اسفند 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

شیوع بیماری‌های شغلی در میان مردان، مهر

جانشین رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: تعداد زیادی از مردان شاغل جامعه ساعات زیادی را در محیط کاری خود سپری می‌کنند و به همین خاطر بیشتر از زنان در معرض بیماری‌های شغلی قرار دارند.

الهام میرزا محمدی به مناسبت هفته سلامت مردان (1 تا 7 اسفند ماه) در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مهم‌ترین مسائلی که ممکن است در محیط کار زمینه‌ساز ابتلا به بیماری باشد مربوط به موضوعات فیزیکی (سر و صدا، گرما) ، شیمیایی (حلال‌ها، فلزات، گرد و غبار) بیولوژیک (باکتری‌ها و ویروس‌ها)، روانی ( استرس‌ها و اضطراب )و ایرکونومیک (عدم تناسب محیط کار با شاخص‌های جسمی و روانی فرد) است.
تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
جانشین رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره بیماری‌های شغلی موثر بر سلامتی مردان افزود: بیماری‌های عضلانی و کمردرد که در محیط کاری به وفور دیده می‌شود از شایع‌ترین بیماری‌ها در محیط‌های کاری در میان مردان است. همچنین بیماری‌های ریوی (مواجهه با محرک‌ها)، بیماری‌های پوستی، مشکلات شنوایی، مشکلات تولید مثل و وجود عوامل زمینه‌ساز برای ایجاد سرطان از جمله بیماری‌های شایع است که در محیط‌های کاری مشاهده می‌شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر اینکه مصرف سیگار در تشدید اثر تجمع آلاینده‌ها موثر است، مواجهه طولانی مدت مردان در مقابل آفتاب باعث بروز سرطان پروستات، خون و پوست است و به همین خاطر به جامعه آقایان پیشنهاد می‌شود تا با مصرف صحیح از وسایل حفاظت فردی در محیط‌های شغلی خود، میزان بروز بیماری‌های مختلف در جامعه را کاهش دهند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016