چهارشنبه 12 فروردین 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

دو یمنی به جرم جاسوسی برای ایران به اعدام محکوم شدند، راديو فردا

دادگاهی در صنعا، پايتخت يمن، روز سه شنبه، دو يمنی را به اتهام جاسوسی برای ايران به اعدام محکوم کرد. اين دادگاه يک متهم ديگر اين پرونده را به دليل عدم وجود مدارک کافی تبرئه کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، عبدالکريم لالجی، ۳۳ ساله، هانی دين محمد، ۳۱ ساله و اسکندر عبدو، ۵۷ ساله، در شهر عدن، در جنوب يمن، روز ۱۱ اکتبر به اتهام برقراری تماس غيرقانونی با ايران دستگير و بازداشت شده بودند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


اين سه نفر متهم شده بودند که مدارک، اطلاعات و عکس هايی در مورد اسرار نظامی يمن را در اختيار ايران قرار داده و امنيت و وضعيت سياسی و اقتصادی کشور را به خطر انداخته اند.

اسکندر عبدو از اين اتهامات تبرئه شد ولی دو نفر ديگر متهم به اعدام شدند.

شاتا ناصر، وکيل اين دو متهم، به خبرگزاری فرانسه گفت که وی درخواست فرجام می دهد.

دادگاه عبدالکريم لالجی، صاحب يک چاپخانه در عدن و دين محمد، از اعضای سابق گارد ساحلی، را متهم کرده که اطلاعات دقيقی در مورد گاردهای ساحلی و وضعيت نظامی و سياسی یمن و همچنين سفرهای علی عبدالله صالح رئيس جمهوری آن کشور در اختيار عوامل خارجی قرار می دادند.

به گفته دادگاه اين دو نفر در سال ۱۹۹۷ به استخدام وابسته تجاری ايران به نام مهدی در صنعا در آمدند.

مقامات قضايی يمن پيشتر اعلام کرده بودند که سه شيعه اهل اين کشور، روز شنبه، به اتهام جاسوسی برای جمهوری اسلامی ايران مورد محاکمه قرار گرفته اند.

مسلمانان سنی اکثريت جمعيت ۱۹ ميليونی يمن را تشکيل می دهند.

Copyright: gooya.com 2016