دوشنبه 23 شهریور 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

امام جمعه موقت سنندج ترور شد، فارس

imam-jome-sanandaj-terror.jpg
امام جمعه موقت سنندج و بهاران اين شهر ساعت 23شنبه‌ در منزل شخصي‌اش توسط افرادي ناشناس به شهادت رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، ماموستا برهان عالي بعد از خواندن نماز تراويح به منزل خود مراجعه كرده تا دوباره براي مراسم شب قدر به مسجد برگردد كه در اين فاصله افرادي ناشناس با شليك چند گلوله وي را به شهادت رساندند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


به گفته افرادي كه در مراسم شب قدر مسجد قباي بهاران سنندج حضور داشتند، افرادي ناشناس با مراجعه به درب منزل وي و به بهانه پرسش سئوال شرعي و ديني از منزل خارج و وي را به شهادت رسانند.

‌ماموستاعالي يكي از روحانيون برجسته كردستان بود كه در جريان انتخابات براي احمدي‌نژاد كار مي‌كرد و مورد قبول و احترام تمامي مردم سنندج بود.
اين اتفاق دومين حادثه‌اي است كه بعد از ترور نافرجام قاضي دادگاه انقلاب سنندج در طول چهار روز گذشته در سنندج روي داده است.

فرماندار سنندج اين اتفاق را در راستاي توطئه دشمنان به منظور ناامن جلوه دادن و ناامني اذهان عمومي دانست و گفت: آنها مي‌خواهند كه با طرح چنين توطئه‌هايي ايجاد اختلافات را در منطقه كليد بزنند و از اين محل به اهداف شوم خود برسند.

محمدتقي حيدري افزود: اين توطئه احتمالا به برخي از گروه‌هاي سلفي و گروه‌هاي ملحد ارتباط دارد و چون آنها همواره با شكست روبه‌رو بوده‌اند و در جامعه جايگاهي ندارند، دست به چنين اعمال زشتي مي‌زنند.

وي با اظهار تاسف از اين حادثه از همه اقشار مختلف جامعه به ويژه روحانيون معزز منطقه خواست تا با اتحاد بيشتر در راستاي خنثي كردن هرچه بيشتر توطئه‌هاي اين گروه‌هاي ملحد تلاش كنند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016