سه شنبه 23 اسفند 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

ستاد مبارزه با قاچاق: شایعه‌پراکنی علیه انتصاب مرتضوی را پی‌گیری می‌کنیم، بی بی سی

یکی از مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق در ایران امروز ۲۳ اسفندماه انتصاب سعید مرتضوی به سمت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی را تایید کرد و گفت که "شایعه پراکنی برخی رسانه ها علیه این انتصاب" را پی گیری قضایی خواهد کرد.

علی اکبر حیدری فرد، مشاور رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفتگو با ایرنا، خبرگزاری دولتی ایران گفت: "تخریب مرتضوی در جریان انتصاب او به سمت ریاست سازمان تامین اجتماعی، امتداد موضع گیری های مغرضانه علیه انتصابات رییس جمهوری است."تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


آقای حیدری فرد افزود: "طی روزهای گذشته به رغم صدور حکم انتصاب آقای مرتضوی به عنوان مدیر عامل جدید سازمان تامین اجتماعی برخی از خبرپراکنی های مذموم رسانه ای سعی در ایجاد ذهنیت کاذب، غیر واقع و شایعه سازی در خصوص انتصاب او داشتند."

خبر انتصاب آقای مرتضوی به سمت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی هنوز به طور رسمی منتشر نشده است، اما چند روز پیش خبرگزاری فارس در خبری اختصاصی، از قول مهدی ابویی، معاون هماهنگی و پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نوشته بود که "رفتن سعید مرتضوی به سازمان تأمین اجتماعی قطعی است".

در پی انتشار این خبر، تعدادی از نمایندگان مجلس ایران در تذکری به محمود احمدی نژاد، رییس جمهور این کشور نسبت به خبر انتصاب سعید مرتضوی واکنش منفی نشان داده اند و در روز دوشنبه ۱۵ اسفند (۵ مارس) در تذکری که در جلسه علنی مجلس خوانده شد، با اشاره به "اخبار موثق" حاکی از انتصاب آقای مرتضوی به سمت جدید، وی را فاقد هرگونه تخصص و تجربه مرتبط با تامین اجتماعی دانستند.

در پی بروز این واکنش ها، مشاور رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز امروز با اشاره به "تهدیدهای نرم پیش روی نظام" گفت: "متاسفانه برخی از رسانه ها و خبرگزاری های ایران در جهت معکوس و پشت به دشمن و رو در روی سنگرهای سربازان نظام ایستاده و حملات تخریبی برخی از این رسانه ها بسیار زیانبارتر از عملیات روانی و رسانه ای شبکه های اجتماعی غربی است."

سعید مرتضوی که در حال حاضر ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به عهده دارد، در زمان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ دادستان تهران بود، اما در پی عملکرد خبرساز خود در جریان اعتراضات انتخاباتی، از این سمت برکنار شد و از قوه قضائیه به دولت رفت.

سعید مرتضوی در حوادث بعد از انتخابات، از سوی کمیسیون ویژه مجلس به عنوان صادر کننده دستور انتقال بازداشت شدگان روز ۱۸ تیر به بازداشتگاه کهریزک معرفی شده بود اما، غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه حدود یک ماه پیش از نقض قرار تعقیب سعید مرتضوی دادستان سابق تهران توسط دستگاه قضایی خبر داد.

اخیرا گزارش تأیید نشده ای در مورد تفهیم اتهام به آقای مرتضوی در پرونده بازداشتگاه کهریزک منتشر شده است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016