یکشنبه 28 اسفند 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

آيت الله صافی گلپايگانی: نوروز به جمشيد ربطی ندارد، مهر

به گزارش خبرنگارمهر، در استفتائی از آيت الله العظمی لطف الله صافی گلپايگانی در مورد نوروز سئوال شده است: بفرمائيد نظر شرع مقدس درباره نوروز چيست و آيا می‌توان آن را به عنوان عيد تلقی کرد؟

در پاسخ آيت الله صافی گلپايگانی در مورد اين استفتاء آمده است: اعياد شرعی و مذهبی بزرگ اسلامی، عيد فطر، عيد قربان، عيد غدير و روزهای ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و ائمه معصومين (ع) است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


وی در ادامه تصريح کرده است: در عيد نوروز هم اگر مؤمنان برنامه‌های دينی، مانند ديدار با برادران مؤمن يا عيادت بيماران و رسيدگی به‌حال مستمندان داشته و برنامه‌های بدآموز نداشته باشند، مناسب است.

هر روزی که در آن معصيت خدا نشود، آن روز عيد است

اين مرجع تقليد يادآور شد: در حديث است "کُلُّ‏ یَوْمٍ‏ لَا یُعْصَی‏ اللهُ فِيهِ فَهُوَ یَوْمُ عِيدٍ" هر روزی که در آن معصيت خدا نشود، آن روز عيد است.

وی در ادامه تصريح کرد: نوروز، يعنی روز نو. روز اولين فصل بهار مثل خود فصل بهار يک امر واقعی و تکوينی است و به جمشيد ارتباط ندارد، خدا می‌داند چند هزار يا چند ميليون سال پيش از جمشيد بوده است.

آيت الله صافی بيان داشت: از آيات خدا است که زمين دوباره بعد از موتش و خشک‌شدن گياه‌ها زنده می‌شود و چنان‌که در قرآن مجيد می‌فرمايد "اعْلَمُوا أَنَّ اللهَ یُحْیِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِ‌ها" و محتمل است غسل يا هر عبادت ديگری به همين مناسبت باشد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016