شنبه 14 فروردین 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

حرف‌های قابل تامل جهانگیر الماسی در تلویزیون، فرارو

جهانگیر الماسی بازیگر خوش‌نام و کهنه‌کار سینما و تئاتر و تلویزیون در برنامه چهارشنبه عصر سینما 4 با بیان برخی گلایه‌های اصولی به مدیریت فرهنگی در کشور، ابراز امیدواری کرد که مدیریت جدید سینمایی اتفاقات خوبی را برای کشور رقم بزند.

جهانگیر الماسی که در برنامه روز یازدهم سینما4 حاضر شده بود قبل از تحلیل فیلم سینمایی گرگ‌های واشنگتن، به برخی گلایه‌های اصولی و قابل تامل در حوزه سینما اشاره کرد و گفت: امروز مدیریت سینما باید اهالی هنر را دوست داشته باشد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
وی گفت: امروز باید پرسید مجید قاری‌زاده، سیروس الوند، ابراهیم وحید‌زاده، علی ژکان و...کجا هستند، استعدادهای این افراد در چه راهی هزینه شده است و امروز به چه کاری مشغول هستند. الماسی اضافه کرد: باید دید خروجی مراکز آموزشی هنر در کشور ما چیست؟ چرا خروجی های دوره های بازیگری و کارگردانی وارد حوزه سینما و تئاتر نمی‌شوند؟ چرا با این همه هزینه و آموزش و کلاس درس و دانشگاه، فارغ‌التحصیلان این مراکز تحصیلی در حوزه های اصلی خود مشغول نیستند؟

وی در خصوص تشکیلات سینمایی در کشور نیز گفت: من از موسسان خانه سینما بودم ولی سال 82 بیمه مرا قطع کردند، اصلا مهم نیست که این اتفاق افتاده ولی می خواهم بگویم برخی نگاه‌ها فرهنگی نیست.

وی به ذکر خاطره‌ای از علیرضا سجادپور در خصوص هماهنگی برای اعزام او به یک سفر خارجی در دوره اصلاحات برای یک جشنواره فیلم و حضور در لهستان اشاره کرد و گفت: با وجودی که اسم من در لیست داوری آن جشنواره بود، گفتند پاسپورت من گم شده و در مراحل اداری مرا گیر انداختند تا اینکه علیرضا سجادپور خودش مرا خواست و گفت برایت بلیط تهیه کردیم و از طرف سینمای تجربی بروید!

وی تاکید کرد: ما نباید به گذشته برگردیم و دائم از گذشته بگوییم، فایده‌ای ندارد اینکه ما خودمان از گذشته بگوییم، مهم این است که مدیریت سینمایی، اهالی سینما و آنهایی را که نام بردم دوست داشته باشد.

وی در همین زمینه به معاونت سینمایی ارشاد اشاره کرد و با ذکر خاطره‌ای از شمقدری گفت: احساس می کنم این اتفاق در حال حاضر و در مدیریت فعلی خواهد افتاد و همه می توانند با هر نگاه و جایگاهی از سینما سهم خود را برای تولید خوب دریافت کنند چرا که برای شمقدری نام‌ها زیاد ارزشی ندارند بلکه سینما مهم است و سینماگر خوب، و من امیدوارم انشاءالله این دوستی مدیریت با سینماگران عزیز و کهنه‌کار رقم بخورد.

وی همچنین در مورد صدسالگی سینمای ایران هم گفت: در پوستر صدسالگی 4 فیلم من وجود داشت اما عکسی از من نبود، که باز هم اهمیتی ندارد اما می‌خواهم بگویم آدم‌هایی در مدیریت‌ها بوده‌اند که سینما را با سینما و سینماگران پیش نمی بردند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016