جمعه 25 تیر 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

برخی گدايان در ايران، مدرک تحصيلی کارشناسی دارند، کلمه

معاون سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهر تهران با بيان اينکه متکديان از خلاء‌های قانونی آگاهی دارند افزود: آنها می‌دانند با در دست داشتن پاکت‌های فال، جوراب و ساير اجناس قابل فروش از جرم تکدی‌گری مبرا و به عنوان دست‌فروش محاکمه می‌‌شوند که نتيجه آن آزادی است.


معاون سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهر تهران با بيان اينکه متکديان از خلاء‌های قانونی آگاهی دارند افزود: آنها می‌دانند با در دست داشتن پاکت‌های فال، جوراب و ساير اجناس قابل فروش از جرم تکدی‌گری مبرا و به عنوان دست‌فروش محاکمه می‌‌شوند که نتيجه آن آزادی است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
صادق اوالی با بيان اينکه در جوامع پيشرفته دنيای امروز آسيب‌ها و مشکلات اجتماعی به‌طور گروهی مورد بررسی و درمان قرار می گيرد گفت: در ايران ده‌ها سازمان به‌‌طور موازی با هدف کاهش آسيب‌های اجتماعی فعاليت می‌کنند درحالی که مديريت واحدی برعملکرد آنها نظارت ندارد.

وی گفت: در بسياری از کشورها مدير شهر”شهردار” به عنوان هسته مرکزی در ساماندهی آسيب‌های اجتماعی انتخاب می‌شود و تمام سازمان‌های دولتی وغير دولتی با محوريت شهردار آسيب‌های اجتماعی، فرهنگی و مشکلات شهر را بررسی، مطالعه و با تقسيم وظايف نسبت به رفع چالش‌ها اقدام می‌کنند در حالی که شهرداری تهران تنها برای جمع‌آوری متکديان و معتادان با چالش‌های بزرگی روبه‌رو است.

اوالی تصريح کرد: شهرداری بر حسب وظيفه متکديان را از سطح شهر جمع‌آوری کرده و در مرکز خاوران نگهداری می‌کند تا پس از تکميل پرونده و دستور ضابطان قضائی به سازمان‌های ذی‌صلاح تحويل داده شوند در حالی که نمايندگان قوه قضائيه پس از شنيدن اظهارات متکديان اعلام می‌کنند اين اشخاص متکدی نبوده و فال‌فروش هستند و بر اساس قانون دست‌فروشی به آنها اخطار داده و آزاد می‌شوند.

معاون سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران افزود: ميلياردها تومان هزينه شهرداری برای جمع‌آوری، استحمام، نگهداری و اشتغال متکديان با يک حکم ضابط قضائی و به دليل وجود مبالغ زيادی پول در جيب متکدی و اظهارات وی مبنی‌بر دستفروش بودن بی‌نتيجه مانده و متکدی دوباره به آغوش خيابان‌ها و پارک‌ها بازمی گردد.

وی با بيان اينکه در ميان متکديان و مافيای تکدی‌گری افرادی با مدارک تحصيلی بالای کارشناسی هم پيدا می‌‌شود، گفت: به جرات می‌توان گفت بسياری از متکديان تهرانی با قوانين و مقررات حقوقی آشنا هستند و می‌دانند چگونه از دست قانون فرار کنند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016