پنجشنبه 10 آذر 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

خرج اغلب پزشکان از دخلشان بیشتر شده است، فارس

رئیس شورای عالی نظام پزشکی گفت: خرج اغلب پزشکان از دخلشان بیشتر شده است. در برخی بیمارستانها به قدری وضع خارج از کنترل شده که مسئولان حقوق پرسنل را برای پرداخت قبوض آب، برق و گاز هزینه می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، سعید پناهی در آستانه برگزاری همایش اقتصاد سلامت، چالش‌ها و چشم‌اندازها گفت: اقتصاد حوزه سلامت وضع مناسبی ندارد و تا زمانی که سرانه سلامت افزایش پیدا نکند، تعرفه‌ها واقعی نشوند و بیمه‌ها به قدری توانمند نباشند که بتوانند مطالبات مراکز درمانی و جامعه پزشکی را به موقع پرداخت کنند، ساماندهی به وضعیت اقتصادی حوزه سلامت بسیار مشکل است.

وی افزود: متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که بیماران مجبورند 70 تا 80 درصد هزینه‌های درمانی را از جیب بپردازند و اقدامات دستگاه‌های متولی نیز نتوانسته این مقدار را کاهش دهد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
رئیس شورای عالی نظام پزشکی با انتقاد از رشد ناچیز تعرفه‌های درمانی سال 90، عنوان کرد: مدیریت اقتصاد سلامت بر پایه تعادل بین دخل و خرج مراکز درمانی است، وقتی بر اثر هدفمند کردن یارانه‌ها مخارج و هزینه‌های جاری مراکز درمانی افزایش می‌یابد و از سوی دیگر منابع درآمدی آنها رشدی نمی‌کند، چگونه باید توقع سلامت اقتصاد در حوزه درمان را داشته باشیم؟

وی ادامه داد: در برخی بیمارستان‌ها وضع اقتصادی به قدری خارج از کنترل شده که مسئولان مجبور شده‌اند حقوق پرسنل بیمارستان را صرف پرداخت قبوض آب و برق و گاز کنند. وقتی مسئولان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مدام باید به فکر تأمین هزینه‌های جاری خود باشند طبیعی است که فرصتی برای رشد کیفی خدمات و بهبود وضعیت بیمارستان نخواهند داشت.

پناهی اظهار کرد: اگر به دنبال رشد کیفی خدمات درمانی و استفاده از فناوری‌ها و تجهیزات به روز در درمان بیماری‌ها هستیم باید هزینه‌های ناشی از واردات تجهیزات جدید بیمارستانی که به شدت تحت تاثیر نوسانات ارزی قرار دارد را بپردازیم.

وی تصریح کرد: اگر چه تعداد معدودی از پزشکان درآمدهای بسیار بالایی دارند و در هر موضوعی در محافل رسمی و رسانه‌ای پای آنها به وسط کشیده می‌شود اما باید پذیرفت که شرایط اقتصادی فعلی باعث شده بسیاری از پزشکان از جیب خود خرج کنند و مخارجشان از درآمدشان بیشتر باشد.

همایش «اقتصاد سلامت، چالش‌ها و چشم‌اندازها» شنبه 19 آذر با حضور مسئولان دستگاههای متولی حوزه سلامت و جمعی از کارشناسان و پژوهشگران توسط سازمان نظام پزشکی برگزار می شود.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016