یکشنبه 13 آذر 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

پاسخ تند رخشان بنی اعتماد به اظهارات سلحشور: به حكم اعتقادات مورد ادعاي خود گوينده، او بايد به شلاق مجازات تهمت، سياه و كبود شود!

متن پاسخ رخشان بنی اعتماد به سلحشور را در زیر می خوانید:

چندي پيش تازه‌به دوران سينما رسيده‌اي، دهان باز كرد و آنچه در خور خودش بود به بازيگران سينما نسبت داد. با خود گفتم جواب ابلهان خاموشي‌ست و در فضای عفونت‌زده‌ي حاضر همان بهتر كه چشم بر عجايب اتفاقيه‌ي هر روز و گوش بر كوس گفته‌هاي توهم‌زا و هوهوي كركسان و ناكسان بيندي.

پنج بازيگر جوان كه "همه" دخترم بودند، تاب نياوردند و جوابي محترمانه در شأن خودشان و نه در حد پاسخ به گوينده، دادند.امروز در خبرها مي‌خوانم كه گوينده‌ي دهان‌لجن‌زده، مصداق پاسخ را بلند كردن چوب و فرار گربه‌دزده تعبير كرده‌است.

چوب را بايد بر فرق فضاي فرهنگي و هنري كوبيد كه زمانه را به نفع بردن و خوردن و بزرگ‌نما شدن آدم‌كوتوله‌ها گردش داده‌است كه با دهان گشاد و نظر تنگ، دنيا را از زاويه‌ي عقل نارس و اميال سركوب‌شده‌شان مي‌بينند.

گربه‌دزد‌ها، گرگ‌هاي حريص چشم و دل سيري‌ناپذير، بر سر سفره‌هاي رانت هاي اعطايي هستند كه با امكانات نامحدود كارفرما مي‌شوند و سي‌ريال‌ها مي‌سازند و امر مشتبه‌برخود مي‌شوند كه كاري كرده‌اند كارستان ... به حكم اعتقادات مورد ادعاي خود گوينده، او بايد به شلاق مجازات تهمت، سياه و كبود شود اما مي‌دانم برخورد مدني و شكايت به محكمه بردن دراين وانفسا در پيچش و خمش حاميان ايشان ره به تركستان مي‌برد.

هم او افاضه کرده است که پاسخ‌گويان ناصالح اند. من، رخشان بني‌اعتماد، به عنوان مادر ناصالحان خانواده سينما، نه جواب به یاوه گو، که بیداد این هرت آباد بی صاحب را، در ميانه‌ي میدان فریاد می زنم.

رخشان بني‌اعتماد

پاسخ ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی، نگارجواهریان، هانیه توسلی و باران کوثری به اظهارات سلحشور/سینما را به حال خود رها کنید

پنج بازیگر سینمای ایران در یادداشتی به اظهارات فرج‌الله سلحشور کارگردان مجموعه «یوسف پیامبر» پاسخ دادند.

به گزارش خبر آن لاین، در این متن که به امضای ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی، نگار جواهریان، هانیه توسلی و باران کوثری رسیده، آمده است: «جناب آقای سلحشور، از اینکه می‌بینیم آن همه پرداختن به زوایای نورانی زندگی پیامبران و سرمشق قرار دادن منش ایشان تاثیری در کلامتان نداشته، و در نهایت شهرت‌تان را از نفرت‌پراکنی و بی‌ادبی در برابر هم‌نوعانتان به دست آورده‌اید، بسیار متاسفیم.»

در بخش پایانی این متن آمده: «ای کاش لطف کنید سینمایی را که خجالت می‌کشیم بگوییم شما را یاد کجا می‌اندازد به حال خود رها کنید، شاید که رستگار شوید و آرامش و صلح و محبت به وجدان نگران‌تان بازگردد.»تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
سینمای ایران فاحشه خانه است!

سلحشور پیشتر گفته بود: سینمای ایران فاحشه خانه است! وی اخیرا نیز مجددا اظهارات مشابهی را مطرح کرده است.

۲۳ مهر شیعه آنلاین گزارش کرده بود که فرج الله سلحشور با اشاره به برخی صحبت‌ها درباره حضور آنجلینا جولی در ایران و بازی در یک فیلم سینمایی گفته: هنرپیشه‌های زن ایران خودشان یک پا آنجلیانا جولی هستند و سینمای ایران باید هم برای ادامه فعالیت خود فاحشه بین المللی بیاورد.

فرج الله سلحشوربا اشاره به حضور آنجلینا جولی گفت: باید دید چه شخصی اجازه می دهد آنجلینا جولی به ایران بیاید، آمدن آنجلینا جولی به ایران اتفاق خوبی است، برای سینمایی که فاحشه خانه است باید برای ادامه فعالیت خود نیز فاحشه بین المللی بیاورد.

وی خاطر نشان کرد: سینمای ایران فاحشه خانه است، مگر صبح تا شب عکس های هنرمندان چاپ نمی شود. وقتی زنهای ما افتخارشان این است که عکس های خود را به صورت نیمه عریان در اینترنت بگذارند، یعنی خودشان یک پا آنجلینا جولی هستند.

کارگردان فیلم سینمایی حضرت یوسف(ع) در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه سینمای ایران جزوی از مملکت ایران و خانواده ایران نیست اظهار کرد : به دلیل اینکه همه در سینما از یک قماش هستند، باید از آنجلینا جولی نیز دعوت کنند. خانواده سینما صهیونیستی و هالیوودی است و باید اذعان کرد که سینمای ایران برای ایران نیست، سینمای ایران عضوی از سینمای دنیا است و اگر علاقه نشان دهد که یک بازیگر بین المللی به ایران بیاید طبیعی است چون خود سینمای ایران عضوی از جامعه بین المللی هالیوود است .

وی تاکید کرد : سینمای ایران هالیوودی است و بازیگران آن نیز هالیوودی هستند البته ذائقه انسان‌ها و سلیقه آنها قابل تغییر است به نظر من اگر یک جامعه را به سمت رستگاری بردی آن جامعه به سمت ارزشها تمایل پیدا خواهد کرد. اگر به سمت زشتی ها متمایلش کردی آن جامعه به سمت زشتی ها خواهد رفت .

سلحشور یاد آور شد :وقتی آثار مستهجن در سینمای ایران ملاک، معیار و فراگیر می شود تماشاگر خاص خود را نیز خواهد داشت، سینما مال ما نیست و ما دچار اشتباه هستیم و فیلم هایی مثل توبه نصوح، یوسف(ع) و حضرت محمد(ص) اندکی از فیلم های سینمای دنیا و ایران را شامل می شودکه به مقوله اسلام و جامعه دینی می پردازد.

وی تاکید کرد : سینما مال جمهوری اسلامی نیست و جزئی از جامعه جهانی صهیونیستی است و توسط کمپانی های صهیونیستی اداره می شود.

کارگردان سریال اصحاب کهف در ادامه به اوضاع سینمای ایران اشاره کرد و گفت : اگر در این سینما آثار مستهجن ساخته شود جای تعجب ندارد، از سینمایی که هدایت آن را بنگاه های صهیونیسیت در اختیار دارد و خط و ربط آن توسط آنها داده می شود بیش از این نیز انتظار نمی‌رود .

وی اضافه کرد: در حال حاضر سینمای هالیوود برای ما تصمیم گیری می کند و ما بازیگران آن هستیم که در زمین صهیونیستی بازی می کنیم و نباید نسبت به شرایط موجود اعتراضی داشته باشیم.

این کارگردان در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت سینمای ایران و نگاه مسئولان به آن گفت : جمهوری اسلامی و مسوولان آن این سینمای مبتذل را پذیرفته‌اند، علما نیز این سینما را پذیرفته اند و حرفی و اعتراضی ندارند و این امر نشان‌دهنده آن است که به این ابتذال رأی داده اند ،یعنی این فیلم ها مورد قبول مسوولان است و اعتراض ما بی فایده است و داد زدن ما مانند ضد انقلاب‌ها و اپوزیون ها است .

وی با اشاره به مدیریت سینمای کشور در دولت دهم گفت : شمقدری و سجادپورها تنها تصمیم گرفتند چشم و ابروی این سینما را درست کنند و سعی کردند اشکالات سینمایی موجود را درست کنند، در حالی که این سینما درست نمی شود باید مبانی آن درست شود و مبانی جدیدی را برای آن به نگارش در آورد .

سلحشور ادامه داد : آدمی که دین و خدا و پیغمبر را قبول ندارد. اگر ریش حزب اللهی برای او بگذاریم و جای مهر را بر پیشانی او قرار دهیم آیا او مسلمان می‌شود سینمای فعلی ما نیز اینگونه است که تنها یک روسری سر هنرپیشه ها کردند و برادر برادر گفتند و چند صحنه نماز و گلدسته مساجد را گذاشتند آیا ،اینگونه سینمای ایران اسلامی می شود؟ حال معاون سینمایی آن شمقدری ،ضرغامی یا من سلحشور باشد فرقی نمی کند ماهیت سینما باید درست شود و آن کافر باید شهادتینش را بگوید..

وی خاطر نشان کرد : سینمای ما ماهیتی غربی، صهیونیستی و اومانیستی دارد. این ماهیت با اینکه بگوییم اسلام اسلام درست نمی شود، باید ماهیت تغییر کند حال شمقدری باشد یا حتی ضرغامی و سیف الله داد باشد.هر کسی را در این پست گذاشتند نتوانست سینمای ایران را درست کند.

وی در پایان با اشاره به این مطلب که باید علما و دانشمندان اسلامی به مقوله سینما ورود پیدا کنند تاکید کرد : باید علما و بزرگان دین ،اسلام شناسان بنشینند و اوضاع سینمای ایران را ببینند و تعریفی از سینمای درست اسلامی بدهند، این سینما با این ویژگی‌ها، دارای اصولی است که با اسلام در تضاد است.

سلحشور خاطر نشان کرد: سینمای ایران اگر بخواهد اسلامی شود باید تغییراتی داشته باشد. باید با آن مبانی فیلم نامه بنویسند و آزمایشگاهی درست کنند و قدم به قدم نیرو تربیت کنند تا سینمای ایران اسلامی شود.

سلحشور روز جمعه ۱۱ آذر هم تعدادی از بازیگران زن سالم را از قول خودش نام برد!

به گزارش آفتاب، وی گفت: «قریب به اتفاق بازیگران زن ما در سریال «حضرت یوسف» مثل خانم معصومی، خانم ریاحی، خانم حمیدی، خانم بلوکات، خانم سرمدی، خانم مرتضوی، خانم ثمری و همه‌شان انصافاً بازیگرانی بودند که از آنان راضی بودیم و خطایی یا بگو بخند با آقایان یا بگو بخند با خودشان جلوی آقایان از آن‌ها ندیدیم.»

او در مورد دیگر بازیگران زن سالم سینما گفت: «خانم تیموریان، خانم گلاب‌آدینه و خیلی خانم‌های دیگر… زیادند. من آن‌ها را خانم‌های خوب و محترمه و با ارزشی برای سینما می‌دانم.»

فرج الله سلحشور: مصاحبه با رسانه هاي ضدانقلاب نشانه بيگانه پرستي است

فرج الله سلحشور كارگردان سينما در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب، گفت: يقين دارم كه در كشور ما، آن قدر آزادي وجود دارد كه در هيچ جاي ديگري نيست، براي مثال 99 درصد مردم امريكا به يك درصد آنها اعتراض دارند ولي صاحبان قدرت ارزشي براي درصد بالاي مردم قائل نيستند.

وي ادامه داد: در كشور ما اين گونه نيست و هنرمندان به راحتي مي‌توانند صحبت ها و انتقادهاي خود را بيان كنند ولي افراد مختلف جامعه ما از جمله هنرمندان، در رسانه هاي بيگانه به بيان انتقادي خود مي‌پردازند كه بيگانه پرست هستند.

سلحشور با اشاره به تقسيم بندي هنرمندان كشورمان به دو دسته بيگانه پرست و بيگانه ستيز ، بيان كرد: افرادي مثل محمد رضا شجريان و محسن مخملباف در زمره هنرمندان بيگانه پرست هستند و من به طور كامل با صحبت هاي محمد رضا لطفي موافق هستم.

وي با بيان اينكه شجريان در كشور ما بسيار اعتبار و احترام داشت تصريح كرد: شجريان از همان اوايل انقلاب سنگ مخالفان را بارها به سينه زده است.

وي طرفدار جبهه ي ملي ونهضت آزادي است و چندين بار چنين انتقادهايي انجام داده ولي كسي با وي مخالفت نكرده است.

وي تصريح كرد: اين كه با رسانه هاي ضدانقلاب صحبت شود، نمي‌توان غير از بيگانه پرستي و وطن ستيزي نام ديگري برآن گذاشت.اين گونه افراد باركش بيگانگان هستند و سنگ بيگانگان را به سينه مي‌زنند.

سلحشور افزود: شجريان كه ادعاي انقلابي بودن را دارد، چرا اين كار را انجام داده است.اين كار او هيچ توجيهي ندارد، من ريشه اين كار را بيگانه پرستي، بي ديني مي‌بينم، اگر علاقه به دين و وطن وجود داشته باشد، چنين كاري صورت نمي گيرد.

وي ادامه داد: با اين حرف ها و مصاحبه ها ايران و ايراني هر روز آبرومندتر مي‌شود، اين افراد خودشان ضرر مي‌كنند، اميدوارم سرشان به سنگ بخورد و به راه راست هدايت شوند.

اين كارگردان در رابطه با محمد رضا شجريان و اتفاق هايي رخ داده درخصوص وي گفت: انسان عاقل كاري را كه پيش از اين يك بار امتحان شده، تكرار نمي‌كند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016