چهارشنبه 16 آذر 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

وزارت بهداشت: مصرف یکبار قلیان برابر 40 نخ سیگار است، فارس

خبرگزاری فارس: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هشدار نسبت به عوارض مصرف قلیان گفت: بر خلاف تصور مردم، قلیان چندین برابر از سیگار خطرناک‌تر است و مصرف یکبار آن برابر کشیدن ۴۰ نخ سیگار است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا میرزایی با اشاره به اینکه به طور کلی مصرف قلیان به هیچ عنوان با موازین بهداشتی همراه نیست، تصریح کرد: عوارض قلبی، تنفسی، بهداشتی و گوارشی قلیان بسیار متعدد است.

وی با بیان اینکه قلیان سراها در مجاورت مراکز دانشگاهی و آموزشی فعال هستند، خاطر نشان کرد: باید در بحث آموزش عمومی اعتبارات ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه الان شاهد هستیم که افراد به صورت زوجی یعنی زن و شوهر از قلیان استفاده می‌کنند، تصریح کرد: در مازندران اگر 700 سفره‌خانه به عرضه قلیان بپردازند و اگر در این بخش نیز 50 نفر استفاده کننده باشند روزانه 35 هزار جوان از قلیان استفاده می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه جمعیت کشور ما جمعیت جوان است و در این مسیر با انواع خطرها مواجه است، از قلیان نیز به عنوان یکی از تهدید کننده‌های سلامت نام برد و گفت: در چند سال گذشته سیاست جمع‌آوری قلیان سراها در دستور کار قرار گرفت.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
وی با تاکید بر اینکه باید دانش تغذیه‌ای و سلامت مردم را بالا برد، گفت: 43 درصد مردم مازندران بر اثر فشار خون بالا، 12.5 درصد از سرطان‌ها و 11.5 درصد نیز به خاطر حوادث جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016