چهارشنبه 23 آذر 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

مادران شاغل از سلامت جسمی و روانی بهتری برخوردار هستند، فارس

خبرگزاری فارس: تحقیقات جدید ثابت کرد که مادران شاغل از سلامت جسمی و روحی بهتری نسبت به مادران خانه دار برخوردار هستند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی فارس به نقل از پایگاه لایف ساینس، پژوهشگران در این تحقیقات وضعیت شماری از زنان را مورد بررسی قرار داده و دریافتند: زنان شاغل دچار افسردگی کمتری بودند و از سلامت عمومی بهتری نسبت به مادرانی که در خانه با کودکان خود به سر می برند، برخوردار بودند.

این پژوهشگران افزودند: تفاوتی در سلامت مادرانی که به طور کامل یا پاره وقت کار می کنند، وجود ندارد.

به گفته این پژوهشگران، زنان که وقت خود را در خانه می‌گذرانند، چه بسا انزوای اجتماعی بیشتری نسبت به همنوعان خود دارند که این امر ممکن است درصد ابتلای آنها به افسردگی را زیاد کند و همچنین این زنان دچار فشار روانی زیادتری به خاطر باقی ماندن طولانی مدت در خانه با کودکان می باشند.

این پژوهشگران درعین حال گفتند که این فشار روانی با ورود کودکان به مدرسه کاهش می یابد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
پژوهشگران در این تحقیقات از 1364 زن در ایالت های مختلف آمریکا از سال 1991 میلادی مصاحبه کردند که 25 درصد آنها به طور پاره وقت کار می‌کردند و از آنها خواسته شد تا فرم های مربوط به نشانه‌های افسردگی و وضعیت عمومی خود را با 4 گزینه بد، متوسط، خوب و عالی علامت بزنند.

نتایج این فرم ها نشان داد زنان شاغل کمتر دچار نشانه های افسردگی بودند و تمایل زیادتری داشتند که وضعیت سلامتی خود را عالی توصیف کنند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016