پنجشنبه 25 خرداد 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

كاهش مراجعه‌كنندگان بدپوشش به كنسرت‌هاي برج ميلاد

طرح تشديد برخورد با بدحجابي و مانكن‌ها در اماکن فرهنگی كه از عصر دوشنبه در برج میلاد آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ماموران پليس پايتخت از عصر دوشنبه در ادامه اجراي طرح امنيت محله محور و امنيت اجتماعي طرح تشديد برخورد با بدحجابي و مانكن‌ها در اماکن فرهنگی را به مرحله اجرا گذاشتند.

در اين طرح كه از مجموعه فرهنگي برج ميلاد آغاز شده است ماموران پلیس امنیت اخلاقی با حضور گسترده در اين مجموعه که در آن کنسرت یکی از خوانندگان در حال برگزاري است، ضمن برخورد با افراد بدحجاب از ورود آنها به کنسرت جلوگیری مي‌كنند.

از سوی دیگر برابر اعلام پلیس پایتخت اجرای این طرح در روزهای آتی در سایر اماکن هنری تهران نیز ادامه دارد.

مشاهدات خبرنگار ايسنا از محل مجموعه فرهنگي برج ميلاد حاكيست در دومين روز از اجراي طرح تشديد برخورد با بدحجابي و مانكن‌ها در اماکن فرهنگی، وضعيت پوشش مراجعه‌كندگان نسبت به روز اول اجراي طرح بسيار بهبود يافته و تعداد افرادي كه از ورود آنها به كنسرت جلوگيري شد كاهش قابل ملاحظه‌اي نشان مي‌دهد. از سوي ديگر برگزاركنندگان اين كنسرت نيز در پيامك‌هايي به خريداران بليت اعلام كردند كه حضور در كنسرت تنها با حجاب كامل اسلامي امكان‌پذير است.

به گزارش ایسنا، سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز در آستانه فصل تابستان اعلام کرده بود که « پلیس پایتخت طرح‌های مختلفی را در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی به مرحله اجرا می‌گذارد و با هنجارشکنان، مانکن‌ها و افراد بدحجاب و بدپوشش برخورد می‌کند.»

به گفته وی «اجرای این طرح‌ها برابر بررسی‌های صورت گرفته از قبل برنامه‌ریزی شده است و پلیس در مقاطع مختلف با سنجش وضعیت موجود» نسبت به اجرای آنها در تهران اقدام می‌کند.

سردار اسماعیل احمدي‌مقدم، فرمانده ناجا نیز روز دوشنبه در این خصوص گفت: « آنچه به نيروي انتظامي بر مي‌گردد اين است كه ديده مي‌شود در جشنواره‌ها و برخي مراسم‌ رسمي ضوابط رعايت نمي‌شود و اين عدم رعايت ضوابط امري عادي شده است.»

وی با بيان اينكه « نيروي انتظامي موظف به اجراي قانون است» تاکید کرد: « اينكه نمايشگاه‌ها و جاهاي ديگر به اين دليل كه نيروي انتظامي تذكر نداده و مسئولان آنها نيز نسبت به عدم‌ رعايت ضوابط تذكر نداده‌اند، اين رسميت پيدا كرده است؛ اما نبايد ناهنجاري‌ها را عادي‌سازي كنيم.»

به گزارش ايسنا، چندي پيش نیز برخي از غرفه‌هاي نمايشگاه مواد غذايي به دليل «بدحجابي غرفه‌داران» آن تعطیل و برخي فروشندگان دستگیر شدند.

پليس پايتخت از چند هفته گذشته تا کنون طرح‌های تشدید برخورد با بدحجابی و بدپوششی را در میادین، مراکز خرید و پارک‌ها، اماکن تفریحی، كوهستان‌ها و نمایشگاه‌ها و در مورد رانندگان و سرنشینان بدحجاب در بزرگراه‌ها و معابر درون‌شهری، اجرا كرده است. برخورد با «سگ گردانی» و «ایجاد آلودگی صوتی» نيز در پي طرحهاي قبلي همچنان ادامه دارد.

بر اساس اعلام پليس پايتخت طي روزهاي آتي نیز « مراحل ديگري از طرح تشديد برخورد با بدحجابي در تهران» به مرحله اجرا گذاشته مي‌شود.

سردار احمدرضا رادان، جانشين فرمانده نيروي انتظامي نيز پيشتر با بيان اينكه « پليس با موضوع بدپوششي برخورد مي‌كند» با برشمردن «مصاديق بدحجابي» گفته بود كه «لباس تنگ و چسبان، روسري كه از دو سوي آن موي سر مشخص باشد، مانتوي بالاي زانو و شلوار تنگ» از مصاديق بدپوششي هستند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
به گزارش ايسنا، سردار احمد روزبهاني، رييس پليس امنيت اخلاقي ناجا نيز چندی قبل با بيان اين‌كه « شرع ميزان حجاب را مشخص كرده است» گفته بود: « ما با كساني كه آرايش مو و صورتشان خلاف عرف و شرع جامعه است و افرادي كه مانكن‌گونه هستند و به مكتب، ارزش‌ها و انقلاب به نوعي دانسته يا نادانسته دهن‌كجي مي‌كنند برخورد مي‌كنيم و ضمن انتقال آنان به مقر پليس با خانواده آنان تماس گرفته و از آنان مي‌خواهيم كه لباس مناسبي براي آنان بياورند.»

وي با بيان اينكه « پليس از اين افراد تعهد مي‌گيرد» تاكيد كرده بود كه « اگر اين افراد مجددا اقدام به تكرار رفتارهاي ناهنجار خود كنند براي برخورد قضايي به مقام قضايي معرفي مي‌شوند.»


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016