چهارشنبه 2 اردیبهشت 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

متن بيانيه رسمی ايران در پاسخ به بيانيه ۶ کشور، ايسنا

*ايران آماده گفت‌وگو و تعامل سازنده است
*استراتژی دو مسيره نافی احترام متقابل و گفت‌وگو در فضای عادلانه است

جمهوری اسلامی ايران از گفت‌وگو و تعامل سازنده استقبال و اعلام کرد بسته‌ی پيشنهادی به روز شده خود را ارائه خواهد کرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، در بيانيه رسمی کشورمان در پاسخ به بيانيه اخير ‌٦ کشور گفت‌وگو راه حل مشکلات در عرصه‌ی بين‌المللی خوانده و تاکيد شده است برخی مفاد بينيه کشورهای ياد شده از تحولات جديد فاصله دارد و نافی احترام متقابل و گفت‌وگو در فضای عادلانه است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


جمهوری اسلامی ايران در اين بيانيه با تاکيد مجدد بر ادامه‌ی فعاليتهای هسته‌يی در تعامل با آژانس انرژی اتمی در چارچوب NPT اعلام کرده بسته‌ی پيشنهادی خود را به روز کرده و آماده‌ی گفت‌وگو و تعامل سازنده است.

متن « بيانيه رسمی جمهوری اسلامی ايران در پاسخ به بيانيه مورخ ‌١٩/١/١٣٨٨ شش کشور در لندن» به اين شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

‌١- جمهوری اسلامی ايران همانند گذشته از گفت‌وگوهای سازنده و عادلانه مبتنی بر احترام متقابل در فضای همکاری استقبال می‌کند و بر اين باور است که مشکلات موجود در عرصه‌ی بين‌الملل بايد از راه گفت‌وگو حل شود.

‌٢- جمهوری اسلامی ايران فعاليت‌های هسته‌يی خود را در تعامل فعال با آژانس بين المللی انرژی اتمی در چارچوب NPT و مقررات آن همانند ساير اعضاء دنبال خواهد کرد.

‌٣- برخی مفاد بيانيه ‌١+۵ در تناقض آشکار با ساير بندها به گونه‌ای تنظيم شده است که از تحولات جديد فاصله دارد و يادآور رويکردی است که سعی داشت در گفت‌وگوی با ملتها به جای احترام متقابل از ادبيات زور و تهديد استفاده کند که ناکارآمدی آن به اثبات رسيده است. ملت ايران تعابيری چون استراتژی دو مسيره را نافی احترام متقابل و گفت‌وگو در فضای عادلانه می‌داند و آن را اهانت و در تعارض با علاقه اظهار شده در بيانيه مزبور تلقی می‌کند.

‌٤- جمهوری اسلامی ايران با اين باور که شرايط امروز جهان همگان را به عدالت، صلح و آرامش برای همه فرا می‌خواند، از ايجاد بسترهای مناسب برای گفت‌وگو و همکاری در اين زمينه استقبال و با به روز کردن بسته‌ی پيشنهادی ارائه شده در سال قبل آمادگی خود را برای گفت‌وگو و تعامل سازنده اعلام می کند.»

Copyright: gooya.com 2016