جمعه 15 بهمن 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

سینما در هفته‌ای که گذشت: تب جشنواره بالا می‌گیرد - انصراف سه داور از داوری جشنواره فجر، مهر

در هفته‌ای که گذشت با توجه به نزدیک شدن به آغاز جشنواره فیلم فجر، تب جشنواره بالا گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، تب و تاب جشنواره‌ فیلم فجر فضای سینمای ایران را گرفته است، معرفی هیئت داوران جشنواره فیلم فجر، کناره‌گیری پوران درخشنده از داوری بخش مسابقه، حذف فیلم‌های سینمایی "خانه پدری" و "زندگی با چشمان بسته" از بخش مسابقه و ادامه مشکل فیلم سینمایی "فرزند صبح" به کارگردانی بهروز افخمی از اتفاق‌های این هفته است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
- شروع هفته همیاری صنفی در خانه سینما یکی از مهمترین اتفاق‌های این هفته بود، رخشان بنی‌اعتماد، مازیار میری، باران کوثری، بیژن امکانیان، کامبوزیا پرتوی، پرویز پرستویی و... در این همیاری که از شنبه شروع شد شرکت کردند.

- جمعه گذشته دومین جشن منتقدان سینمایی با حضور سینماگران و همراه با معرفی برگزیدگان در رشته‌های مختلف برگزار شد.

- اولین دوره جشن رسانه‌های سینمایی دوشنبه شب 11 بهمن‌ماه با تقدیر از شهلا ریاحی، ثریا قاسمی، هوشنگ توکلی، داود رشیدی با تقدیر از نویسندگان رسانه‌ها برگزار شد.

- ماجرای بهروز افخمی و فیلم سینمایی "فرزند صبح" همچنان ادامه دارد، جمعه گذشته مهدی مسعودشاهی دبیر بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر گفته بود بهتر است کارگردان این فیلم پس از نمایش آن در جشنواره درباره‌اش صحبت کند. بهروز افخمی در گفتگو با مهر به این اظهار نظر پاسخ داد و گفت: همچنان خود را کارگردان این فیلم نمی‌داند.

- پوران درخشنده کارگردان سینما که از اعضای هیئت انتخاب بیست و نهمین دوره جشنواره بود، از داوری بخش سینمای ایران انصراف داد.

- اسدالله نیک‌نژاد یکی از داوران بخش مسابقه سینمای ایران چهارشنبه 13 بهمن‌ماه با انتشار نامه‌ای از داوری انصراف داد، نیک‌نژاد کارگردان سینما است.

- مشکلات ممیزی برای نمایش فیلم سینمایی "خانه پدری" به کارگردانی کیانوش عیاری باعث شد این فیلم در جشنواره روی پرده نرود، حاشیه‌ها درباره این فیلم فراوان است و هنوز موضع‌گیری جدی در این باره نشده است.

- قرار بود در جشنواره امسال بخش‌هایی از انیمیشن "تهران 1500" به کارگردانی بهرام عظیمی روی پرده برود اما تهیه‌کننده این فیلم ترجیح داد این کار انجام نشود.

- انسیه شاه‌حسینی از داوری بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر انصراف داد، این کارگردان به یکی از خبرگزاری‌ها گفت: به دلیل سفر از داوری انصراف داده است.

- اعلام نمایش 33 فیلم در بخش مسابقه بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر از ویژگی‌های عجیب این دوره از جشنواره است، پیش از این 20 فیلم معمولا در بخش مسابقه روی پرده می‌رفت.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016