یکشنبه 16 مرداد 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

کپی برابر اصل در خانه‌سينما نمايش داده شد؛ کيومرث پوراحمد: کيارستمی يک اصل است، ايلنا

در جلسه نمايش فيلم کپی برابر اصل؛ پوراحمد از کيارستمی به عنوان يک اصل در سينما ياد کرد و گفت که او از اولين فيلم خود تا امروز تغييری در جهان‌بينی و نگاه خود ايجاد نکرده است.


ايلنا: اولين نمايش نيمه‌رسمی فيلم سينمايی کپی برابر اصل ساخته عباس کيارستمی شب گذشته(۱۵ مرداد) با حضور کارگردان فيلم در تالار سيف‌الله داد در خانه سينما برگزار شد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
به گزارش خبرنگار ايلنا، کيومرث پوراحمد(ديبر پانزدهيمن جشن سينمای ايران) در اين مراسم و قبل از آغاز نمايش فيلم کپی برابر اصل؛ با اشاره به آشنايی طولانی خود با عباس کيارستمی گفت: من از زمانی که فيلم کوتاه نان و کوچه ساخته کيارستمی را ديدم، وی را می‌شناسم.
پوراحمد ادامه داد: کيارستمی از اولين فيلم خود؛ نان و کوچه؛ که يک فيلم ۱۰ دقيقه‌ای بود تا امروز که فيلم‌های بلند می‌سازد، همين گونه بوده است و تغييری در جهان‌بينی و نگاه وی رخ نداده است. او امروز يک اصل برای سينمای ايران است.
عباس کيارستمی؛ کارگردان فيلم؛ نيز پس از نمايش فيلم به دعوت کيومرث پوراحمد به ميان تماشاگران آمد و از حاضران در سالن قدردانی کرد.
در مراسم نمايش فيلم کپی برابر اصل که تا ساعت ۲ بامداد در خانه‌سينما به طول انجاميد، داوران بخش‌های مختلف پانزدهيمن جشن سينمايی ايران و هنرمندانی همچون مريلا زارعی، عليرضا داودنژاد، کامبوزيا پرتوی، محمدعلی سجادی، مازيار ميری، محمد متوسلانی، فرشته طائرپور، شهرام مکری، محسن خان‌جهانی و جمعی از سينماگران و علاقمندان آثار کيارستمی و اعضای خانه سينما حضور داشتند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016