پنجشنبه 17 شهریور 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر: درمان آسان باید در دسترس همه معتادان قرار گیرد، فارس

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: باید امکانات درمانی در دسترس و آسان را برای معتادان فراهم کرد و آن را به عمق روستاها و شهرستان‌ها کشاند.
خبرگزاری فارس: درمان آسان باید در دسترس همه معتادان قرار گیرد

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي ستاد مبارزه با موادمخدر، مصطفی محمد نجار در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان كه در محل سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: تغییر و تحول خوبی در زمینه مقابله، پیشگیری و درمان در استان خوزستان صورت گرفته و در این زمینه می‌توان نمره خوبی را به اين استان داد ولی این کافی نیست.

وی با تاکید بر تقویت ارتباطات در شهرستان‌ها به وسیله فرمانداران و تشکیل جلسات شورای مواد مخدر در شهرستان‌ها افزود: به این منظور 400 فرماندار به عنوان روسای شوراهای فرعی مبارزه با مواد مخدر منصوب شدند.

محمد نجار ادامه داد: بخش عمده‌ای از مبارزه با اعتیاد، بحث پیشگیری است که باید در این بخش از ظرفیت رسانه‌های دیداری و شنیداری، محیطهای کاری، آموزشی، ائمه جماعات و مساجد، نخبگان، اساتید و خیرین استفاده کرد.

وی با اشاره به صنعتی بودن خوزستان گفت: توجه به محیط‌های صنعتی موجود در استان از جمله پتروشیمی، نفت، فولاد و نیشکر، برای توسعه آموزش و پیشگیری از سوء مصرف موادمخدر ضروری است.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر بر لزوم تسریع در تدوین برش استانی سند جامع پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد و بیان کرد: استان خوزستان باید هر چه سریعتر برش استانی خود را در سند جامع تهیه و تدوین کند.

محمد نجار به راه‌اندازی مرکز درمان اجباری استان خوزستان تاکید کرد و اضافه کرد: باید در اسرع وقت مرکز درمان اجباری را در این استان راه اندازی کرد.

وی ادامه داد: باید به گونه‌ای عمل کرد که معتادان با توجه به ماده 15قانون مبارزه با مواد مخدر، مبنی بر مراجعه اختیاری به مراکز درمانی خود نسبت به ترک اعتیاد اقدام کنند.

محمد نجار بر اختصاص درصدی از تعهد ایجاد اشتغال استان به معتادان پاک شده اشاره کرد و گفت: ما وظیفه داریم برای همه اقشار جامعه فکر کنیم و تامین شغل و مسکن از مهمترین محورهایی است که باید برای مردم فراهم کنیم.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: در راستای پیشگیری، مقابله و درمان باید از خیرین در این زمینه کمک گرفت چرا که هر کجا از توان مردم بهره‌مند شدیم، موفق عمل کردیم و نتیجه خوبی گرفتیم، بنابراین باید مردم در این صحنه حضور یابند.

وی تاکید کرد: درمان باید در دسترس معتادان باشد، از آنجایی که بسیاری از معتادان وضعیت مالی خوبی ندارند، اگر قرار باشد برای تهیه شربت تریاک یا متادون هزینه کنند و به سختی آن را فراهم کنند، ترجیح می‌دهند این هزینه را صرف تهیه مواد مخدر کنند.

محمد نجار تصریح کرد: بنابراین باید امکانات درمانی در دسترس باشد و این امکانات به عمق روستاها و شهرها کشانده شود.

سردار محمد رضا اسحاقی، فرمانده نیروی انتظامی خوزستان نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد استان در زمینه مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: آمار کشفیات انواع مواد مخدر طی پنج ماهه گذشته در استان، دو تن و 67 کیلو و 142گرم کشفیات بوده است که در این زمینه 5هزار و 135 نفر نیز دستگیر شده اند.

اسحاقی افزود: همچنین در این مدت 30 باند در زمینه مواد مخدر منهدم شده‌اند.همچنین 30 مرحله طرح پاکسازی در سطح استان انجام گرفت که در آن یک تن و 164کیلو از انواع مواد مخدر کشف شده است و 4هزار و 458 نفر نیز دستگیر شده اند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016