چهارشنبه 16 فروردین 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

وزارت ارشاد خبر سایت فارس را مطلقاً دروغ خواند!

روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام كرد:تكمیل اطلاعات و تأیید هویت خبرنگاران در سامانه 'سمان' هیچ نیازی به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه از نیروی انتظامی و ارائه آن به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد.

به گزارش ایرنا ،روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مطلبی تحت عنوان واژه 'تحقیر' زیبنده خبرنگاران نیست، ضمن توضیح روند فراخون برای تكمیل اطلاعات در سایت 'سمان' خبر سایت فارس در این باره را مطلقاً دروغ دانست.

این سایت همچنین در گزارش دروغ خود كه در برخی دیگر از سایت های خبری بازتاب پیدا كرد كوشید روند اهدای هدیه رییس جمهوری به خبرنگاران را ' تحقیر آمیز ' جلوه دهد.

سایت فارس در خبری مطلقا دروغ و ساختگی كه روز سه شنبه روی تارنمای خود منتشر كرد مدعی شد خبرنگاران برای دریافت هدیه رئیس جمهور می بایست برای تكمیل اطلاعات خود در سامانه 'سمان' وزارت ارشاد نسبت به دریافت 'سوء‌پیشینه' از نیروی انتظامی و ارائه آن به وزارت ارشاد اقدام كنند.

روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واكنش به این گزارش فارس اعلام كرد : ' در این فراخوان و نیز فراخوان های بعدی هرگز اشاره ای به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نشده و تا كنون نیز چنین شرطی به خبرنگاران اعلام نگردیده است.'

طی فراخوانی كه در مهرماه 1390 از طریق رسانه ها به تمامی خبرنگاران اعلام گردید شرط دریافت هدیه رئیس جمهور صرفاً ثبت نام در سامانه سمان و درج اطلاعات شناسنامه ای و حرفه ای خبرنگاران و ارسال تصویر حداقل سه اثر از طریق سایت مذكور بوده است.

آنچه در این دوره و سال های گذشته منوط به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه بوده، صرفاً صدور پروانه فعالیت حرفه ای است كه این امر از دیرباز مسبوق به سابقه می باشد؛ همچنان كه صاحبان امتیاز و مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاری های سراسر كشور نیز باید برای دریافت كارت هویت رسانه ای خویش، گواهی عدم سوء پیشینه را مطابق آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات مصوب 1364 ارائه نمایند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه كرد :با این حال از آنجایی كه خبرگزاری فارس در اواخر سال گذشته و نیز روزهای اخیر تلاش دارد تا با نشر مطالب خلاف واقع منزلت خبرنگاران و هویت حرفه ای آنان را دستخوش جنجال های رسانه ای سازد، اشاره به نكاتی چند را لازم می دانیم.

اداره خبرنگاران اداره كل مطبوعات و خبرگزاری داخلی مرجع شناسایی و ارائه فهرست خبرنگاران فعال در عرصه مطبوعات و رسانه ها از جمله برای دریافت هدیه رییس جمهور محترم است. بنابراین بر خلاف آنچه در این خبرگزاری منتشر شده است، این اداره با راه اندازی سایت سمان و اعلام فراخوان نهایت تلاش خود را به كار برد تا از طریق ارتباط مستقیم اینترنتی با خبرنگاران، فهرست جامع و مانعی از فعالان خبری كشور تهیه نماید.

برای دقت بیشتر و كاهش ضریب خطای احتمالی علاوه بر فراخوان اولیه، فراخوان ثبت نام در سامانه سمان طی 2 مرحله تمدید و ساعت 24 روز جمعه مورخ 22 مهرماه سال 90 به عنوان آخرین مهلت ثبت نام اعلام گردید.

پس از پایان مهلت مذكور فهرست كلیه خبرنگارانی كه علاوه بر ثبت نام دست كم تصویر سه اثر خود را از طریق سامانه سمان ارسال نموده بودند، در آبان ماه همان سال به معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری ارسال شد. این فهرست اطلاعات شناسنامه ای خبرنگاران واجد شرایط را به همراه شماره حساب سیبای بانك ملی آنان در بر داشت.

بنابراین چنان كه ملاحظه می شود؛ در شناسایی و تنظیم فهرست خبرنگاران برای دریافت هدیه رییس جمهور كه مطابق روال سالهای گذشته، به عهده معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی بوده است، نه تنها اهمال یا تسامحی روی نداده، بلكه این مهم با مشاركت و همراهی اصحاب خبر به خوبی انجام یافته است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016