یکشنبه 10 اردیبهشت 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

رشد ۲۳ درصدی مرگ ناشی از گازگرفتگی در سال ۹۰


بیشترین رشد مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن با ۹۶. ۷ درصد در خرداد سال گذشته ثبت شده و از عدد ۳۰ نفر در خرداد ۸۹ به ۵۹ نفر در خرداد۹۰ رسیده ‌است.


ایلنا: مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در سال گذشته، ۲۳. ۴ درصد افزایش یافت و از ۷۸۲ مرگ ثبت شده در سال ۸۹ به ۹۶۵ نفر (۷۱۲ مرد و ۲۵۳ زن) در سال ۹۰ رسید.



تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 




به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در ۱۰سال گذشته بیشترین آمار مرگ ناشی از مسمومیت با گاز مربوط به سال ۱۳۸۶ است و پس از آن در سال‌های ۸۷ و ۸۸ شاهد کاهش قابل توجه مرگ ناشی از این نوع مسمومیت بودیم اما مجدداً در سال‌های ۸۹ و ۹۰ آمار مرگهای ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن افزایش یافت.

بر اساس آمار پزشکی قانونی مرگ و میر ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در سال ۸۶، هزار و ۲۴ نفر، در سال ۸۷، ۷۸۹ نفر، در سال ۸۸، ۷۶۹ نفر، در سال ۸۹، ۷۸۲ نفر و در سال ۹۰، ۹۶۵ نفر ثبت شده‌ است.

بر اساس این گزارش در سال گذشته بیشترین موارد مرگ ناشی از مسمومیت با گاز با رقم ۲۵۳ نفر (۲۰۵ مرد و ۴۸ زن) در استان تهران و پس از آن با ۱۰۸ نفر (۷۳ مرد و ۴۳۵ زن) در استان خراسان رضوی ثبت شده‌است، همچنین استان‌های بوشهر و هرمزگان هیچ مورد گازگرفتگی در سال گذشته نداشته‌اند.

یادآور می‌شود ماه‌های بهمن و آذر سال ۹۰ به ترتیب با ۱۵۰ و ۱۴۵ نفر بیشترین موارد مرگ ناشی از مسمومیت با گاز را نسبت به دیگر ماه‌های سال به خود اختصاص داده‌اند و کمترین موارد گازگرفتگی در سال گذشته نیز با عدد ۱۲ نفر در شهریور ماه سال گذشته گزارش شده ‌است.

همچنین بیشترین رشد مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن با ۹۶. ۷ درصد در خرداد سال گذشته ثبت شده و از عدد ۳۰ نفر در خرداد ۸۹ به ۵۹ نفر در خرداد۹۰ رسیده ‌است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 



















Copyright: gooya.com 2016