جمعه 13 آذر 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

هفته هجدهم ليگ برتر: استقلال در قلعه امير، پرسپوليس در جستجوي طلا، فارس

نيم فصل دوم ليگ برتر فوتبال در شرايطي آغاز مي‌شود كه همه چيز تحت تاثير رويارويي سپاهان و استقلال قرار دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس، هفته هجدهم ليگ برتر از فردا (پنجشنبه) آغاز خواهد شد تا نيم فصل دوم با حساسيت خاصي پيگيري شود.
برنامه 9 ديدار هفته هجدهم به شرح زير است:تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
* استيل آذين - پاس همدان
شكست خانگي استيل آذين برابر استقلال اهواز باعث شد اين تيم نتواند به رتبه‌هاي بالاتر صعود كند. شاگردان حميد استيلي اين هفته رو در روي پاس همدان قرار مي‌گيرند كه براي فرار از قعر جدول مي‌جنگند. استيل‌آذين در اين ديدار مي‌تواند از علي كريمي استفاده كند. پايان يافتن محروميت اين بازيكن بهترين خبر براي كادر فني استيل‌آذين است.

* مقاومت سپاسي شيراز- پيكان
پيكان موقعيت مناسبي در جدول دارد و براي حفظ اين روند به شيراز مي‌رود تا برابر شاگردان مهابادي قرار گيرد. مقاومت سپاسي نيز براي اينكه جاي پيكان را در بالاي جدول بگيرد،‌ هدفي جز كسب 3 امتياز خانگي اين مسابقه ندارد.

* ابومسلم مشهد- استقلال اهواز
ابومسلم سرانجام هفته گذشته رنگ پيروزي را ديد تا با روحيه مناسب به كارش ادامه دهد. آنها ميزبان تيمي هستند كه از زمان حضور باقري‌نيا روند رو به رشدي را در پيش گرفته است. استقلال اهواز از مشهد امتياز مي‌خواهد تا همچنان به اين روند ادامه دهد.

* ملوان انزلي - شاهين بوشهر
ملوان روزهاي خوبي را سپري نمي‌كند. آنها هفته گذشته در انزلي مغلوب شدند تا طرفداران اين تيم عليه احمدزاده شعار دهند. ملوان اين هفته ميزبان شاهين بوشهر است و در صورتي كه نتواند نتيجه مناسبي بگيرد، ممكن است اتفاقات تازه‌اي در انزلي رخ دهد.

* تراكتورسازي تبريز- صباي قم
صبا در اولين گام با مربيگري كربكندي نتوانست امتيازي كسب كند و حالا اين مربي در دومين ديدار متوالي خارج از خانه به مصاف تراكتورسازي مي‌رود. بازي در تبريز براي هر تيمي دشوار است. تراكتورسازي با حمايت از طرفداران خود به دنبال 3 امتياز خانگي است و كربكندي نيز مي‌خواهد پس از شكست برابر سايپا اولين امتياز خود را با صبا كسب كند.

* سايپا- ذوب‌آهن
سايپا با پيروزي برابر صبا دوران ناكامي خود را پشت سر گذاشت اما نمي‌توان با قاطعيت گفت كه اين تيم دوران خوبي را آغاز خواهد كرد. تجربه نيم فصل اول درباره سايپا نشان داده كه بايد چند هفته صبر كرد. ذوب‌آهن هم براي اينكه خود را در بالاي جدول نگه دارد، چشم به 3 امتياز خارج از خانه دارد.

* فولاد خوزستان- راه‌آهن
دو تيمي كه شرايط خوبي ندارند، در اهواز روبروي هم قرار مي‌گيرند. فولاد و راه‌آهن نيم فصل اول را ناموفق سپري كردند و براي اينكه در نيم فصل دوم شرايط بهتري را تجربه كنند،‌ به دنبال كسب 3 امتياز هستند.

* پرسپوليس- مس كرمان
پرسپوليس در پايان نيم فصل اول در رده هفتم قرار گرفت و اين براي هواداران اين تيم خوشايند نيست. شاگردان كرانچار در نيم فصل اول در ورزشگاه آزادي عملكرد خوبي نداشتند و در آغاز نيم فصل دوم در اين ورزشگاه به مصاف مس كرمان بروند. 3 امتياز اين ديدار براي پرسپوليس ارزش طلا را دارد تا اين تيم بتواند به رده‌هاي بالاتر صعود كند. مس كرمان هم پس از بركناري مظلومي با مهدي محمدي به دنبال اين است كه از ورزشگاه آزادي دست پر خارج شود.

* سپاهان اصفهان- استقلال تهران
بي‌ترديد حساس‌ترين ديدار اين هفته در ورزشگاه فولادشهر برگزار مي‌شود؛ جايي كه سپاهان از استقلال پذيرايي خواهد كرد. رويارويي امير قلعه‌نويي با تيم سابقش مهمترين نكته اين ديدار است. سپاهان بازي رفت را با يك گل به استقلال واگذار كرده و براي اينكه از حريف انتقام بگيرد، به دنبال پيروزي است.
اين ديدار جنبه حيثيتي براي هر دو تيم دارد. اگر چه مديريت باشگاه استقلال پيش از سفر به مكه از قلعه‌نويي حلاليت خواست اما مگر مي‌شود بيانيه‌هايي كه باشگاه استقلال عليه قلعه‌نويي داد و صحبت‌هاي سرمربي سپاهان در مورد مديريت استقلال را به راحتي فراموش كرد؟ مگر مي‌شود قضيه ابوسفيان‌ها و گرگ‌ها را ناديده گرفت؟ مگر مي‌شود صحبت مرفاوي درباره اينكه داوري‌ها به سود سپاهان است، را جزيي از حساسيت اين بازي ندانست؟ همه اين اتفاقات دست به دست هم مي‌دهد تا شاهد ديداري حيثيتي در ورزشگاه فولاد شهر باشيم. موقعيت استقلال و مرفاوي به گونه‌اي است كه چيزي جز پيروزي نمي‌تواند آنها را راضي نگه دارد و اين همان هدفي است كه قلعه‌نويي پس از شكست دادن پرسپوليس به دنبال آن است.

*برنامه هفته هجدهم؛ ولايت و گراميداشت عيد سعيد غدير خم و ولادت حضرت امام هادي (ع)

پنجشنبه 12 /9/ 88
استيل‌آذين - پاس همدان ساعت 14

جمعه 13 /9/ 88
مقاومت سپاسي - پيكان ساعت 14
ابومسلم مشهد - استقلال اهواز ساعت 14
ملوان انزلي - شاهين بوشهر ساعت 14
تراكتورسازي - صباي قم ساعت 14
سايپا - ذوب‌آهن ساعت 14
فولاد خوزستان - راه‌آهن ساعت 14
پرسپوليس - مس كرمان ساعت 15

شنبه 14 /9/ 88
سپاهان اصفهان- استقلال تهران ساعت 15

*جدول رده‌بندي
1- سپاهان 34 امتياز
2- ذوب‌آهن 33 امتياز
3- پيكان 28 امتياز
4- استقلال تهران 27 امتياز
5- مقاومت سپاسي 27 امتياز
6- استيل‌آذين 27 امتياز
7- پرسپوليس 26 امتياز
8- تراكتورسازي 24 امتياز
9- استقلال اهواز 24 امتياز
10- ملوان 24 امتياز
11- صبا 20 امتياز
12- سايپا 20 امتياز
13- مس 19 امتياز
14- راه‌آهن 18 امتياز
15- شاهين بوشهر 17 امتياز
16- پاس همدان 14 امتياز
17- فولاد خوزستان 11 امتياز
18- ابومسلم 11 امتياز


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016