شنبه 1 خرداد 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

ايران براي پنجمين بار قهرمان رقابت هاي واليبال نوجوانان آسيا شد، ايرنا

تيم ايران با پيروزي برابر چين براي پنجمين بار به مقام قهرماني رقابت هاي واليبال نوجوانان آسيا دست يافت.

به گزارش ايرنا، در اين ديدار که عصر جمعه در سالن واليبال مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار شد، تيم ايران با نتيجه سه بر دو از سد تيم چين گذشت و جواز حضور در بازيهاي المپيک نوجوانان سنگاپور را به دست آورد.
ملي پوشان واليبال ايران گيم هاي اول، سوم و پنجم را به ترتيب با نتايج 25 بر 17، 28 بر 26 و 15 بر 7 مقابل حريف خود به پيروزي دست يافتند و گيم هاي دوم و چهارم را با امتيازات 26 بر 28 و 22 و 25 به چيني ها واگذار کردند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
در اوايل ست اول، چيني ها با سرعت دادن به بازي توانستند از ايران پيشي بگيرند،‌ اما سرويس هاي پرشي سنگين "جواد حسين آبادي"‌ و "‌بابک اميري" باعث شد تا بازيکنان حريف در دريافت هاي اول ناموفق عمل کنند تا چيني ها با نتيجه 25 بر 17 نتيجه را به ملي پوشان ايراني واگذار کنند.
ملي پوشان ايران در ست دوم با زدن سروييس هاي پرشي و دفاع خوب بر روي تور با نتيجه 23 بر 19 از حريف جلو افتادند، اما سرويس هاي هدفدار و اشتباه در دريافت ها باعث شد تا چيني ها در اين ست با نتيجه 28 بر 26 به پيروزي دست يابند.

در ست سوم، ملي پوشان ايراني در امتيازات پاياني با بهره گيري از پاس هاي سرعتي با نتيجه 28 بر 26 حريف خود را پشت سر گذاشتند.

چيني ها در ست چهارم با برتري در دفاع و حمله بر روي تور توانستند بازي را به تساوي بکشانند.

ملي پوشان واليبال ايران در ست پنجم با حمايت تماشاگران خودي، زدن سرويس هاي هدفدار و آبشارهاي قدرتي بازي را از آن خود کردند تا به خوبي از عنوان قهرماني خود در آسيا دفاع کنند.

تيم چين با کسب مقام دوم جواز حضور در مسابقات جهاني را کسب کرد و در ديدار رده بندي نيز تيم کره جنوبي با نتيجه سه بر يک تيم هندوستان را شکست داد و بر سکوي سوم اين مسابقه ها قرار گرفت.

تيم قهرمان اين دوره از رقابت ها جواز حضور در بازي‌هاي المپيک نوجوانان 2010 سنگاپور را به دست آورد و دو تيم برتر به مسابقه هاي جهاني صعود کردند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016