پنجشنبه 8 دی 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

سرانجام فرهاد مجيدي دلايل جدايي‌اش را فاش كرد، ایسنا

جدايي ناگهاني فرهاد مجيدي از استقلال شگفت‌انگيزترين اتفاق فوتبال ايران پس از پايان نيم فصل نخست بود. مجيدي پس از گذشت يك هفته از حضورش در الغرافه، سرانجام درباره دلايل جدايي‌اش از استقلال حرف زد و جالب اينكه بر خلاف مسوولان باشگاه استقلال در دلايلي كه مجيدي براي جدايي‌اش ذكر كرده خبري از مشكلات خانوادگي نيست. او مشكلش با باشگاه استقلال را دليل رفتنش از فوتبال ايران عنوان كرده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) فرهاد مجيدي در گفت‌وگو با روزنامه‌ «الرايه الرياضيه» درباره اين دلايل جدايي صحبت كرده است:

* در مورد قراردادتان با الغرافه بگوييد. پيشنهاد آن‌ها چگونه بود؟

در ابتدا بايد بگويم از اين كه به تيم الغرافه پيوسته‌ام خوشحالم. من وارد چالشي جديد در محيطي جديد شده‌ام. در مورد قراردادم با الغرافه هم بايد بگويم كه از لحاظ مالي رقم زيادي را دريافت نكرده‌ام. من با چند پيشنهاد از باشگاه‌هاي اماراتي با رقم‌هاي مالي بسيار بهتر از الغرافه مواجه شدم، اما با پيشنهاد اين باشگاه قطري موافقت كردم چرا كه دوست داشتم فوتبالم را در يك محيطي جديد دنبال كنم. اميدوارم كه بتوانم در اين جا هم موفق كار كنم.

* آيا مشكلاتي براي پيوستن به الغرافه وجود داشت؟

برعكس. مردم در اين‌جا بسيار مهربان هستند. به هنگام گفت‌وگو با شيخ حمد بن ثامر آل ثاني رييس باشگاه پي بردم كه ايشان علاقه زيادي براي قرارداد امضا كردن با من دارد. او فرد باهوشي به نظر مي‌رسد و در همان تماس تلفني اول مرا قانع كرد كه به اين تيم بيايم. با وجود اين كه من در همان وقت چند پيشنهاد خوب از باشگاه‌هاي اماراتي داشتم، اما پيشنهاد الغرافه را ترجيح دادم و از اين كار خود خوشحالم و اصلا احساس پشيماني نمي‌كنم. بايد بگويم كه هيچ سنگ پراكني در اين زمينه وجود نداشت و اين انتقال به سرعت انجام شد. بلند پروازي‌هاي الغرافه در ليگ داخلي و خارجي يكي از دلايل اصلي پيوستن من به اين تيم بود.

* الغرافه در اين فصل ليگ ستارگان قطر نتايج خوبي نگرفته است و با تيم صدرنشين لخويا هفت امتياز فاصله دارد. آيا بر اين باوريد كه شما مي‌توانيد اين فاصله زياد امتيازات را كم كنيد؟

در فوتبال اين گونه نيست كه بگوييد هفت امتياز را نمي توان اصلا جبران كرد، بلكه برعكس، جبران فاصله امتيازي راحت است. در ليگ قطر تيم‌ها هم سطح هستند و اين شاخصه اين ليگ به شمار مي‌آيد. الغرافه با بازيكناني خوبي كه در اختيار دارد مي‌تواند به رقابت‌ با تيم‌هاي ديگر بپردازد و خود را به صدر جدول رساند. ما تماشاگران پرشور و كادر اداري خوبي داريم. من نسبت به رقابت‌ در ليگ قطر خوشبين هستم و بر اين باورم كه مي توانيم خود را به صدر جدول رسانيم و اين فاصله هفت امتيازي را كم كنيم.

* در مورد برونو متسو بگوييد. آيا او را مي‌شناسيد؟

متسو يكي از چهره‌هاي شاخص مربيگري در منطقه خليج فارس است. من پيش از اين زماني كه در ليگ امارات بازي مي كردم به خوبي با او آشنا بودم. او سابقه هدايت تيم‌هايي همچون سنگال و قطر را در كارنامه خود دارد، الان كه هم كه در الغرافه حضور دارد. من از اين كه در تيمي بازي مي‌كنم كه متسو هدايت آن را بر عهده دارد، خوشحالم.

* شما بازيكن شاخصي هستيد، آيا پيش از اين هم از باشگاه‌هاي قطري پيشنهاد داشته‌ايد؟

(مجيدي با خنده پاسخ مي‌دهد) چيزي كه مردم ايران و قطر نمي‌دانند اين است كه من 10 سال پيش يعني در سال 2001 از همين تيم الغرافه پيشنهاد داشتم، اما نتوانستم به اين تيم بپيوندم. وقتي كه چند وقت پيش مسئولان باشگاه الغرافه با من تماس گرفتند، بار ديگر خاطرات چند سال پيش برايم زنده شد. اين بار ديگر تصميم گرفتم به الغرافه بپيوندم، چرا كه بر اين باورم كه اين تيم مي‌تواند هم در ليگ داخلي و هم در ليگ قهرمانان آسيا رقابت‌ كند. به همين خاطر به اين تيم پيوستم.

* در مورد الغرافه اطلاعاتي داريد؟

تيم الغرافه را به خوبي مي‌شناسم. پيش‌تر در ليگ قهرمانان آسيا مقابل اين تيم بازي كرده‌ام. الغرافه قهرمان سه فصل گذشته ليگ ستارگان قطر است. گذشته از اين، الغرافه در رقابت‌هاي بين المللي زيادي شركت كرده است. بر اين باورم كه اين تيم توانايي رقابت‌ و كسب عنوان‌ها و قهرماني ها را دارد.

* الغرافه با عقد قرارداد با شما مي‌خواهد به مشكلات گل نزدن مهاجمانش پايان دهد، آيا از اين قضيه خبر داريد؟

طبيعتا وقتي يك تيم مهاجمي را به خدمت مي گيرد، در پي آن است كه به مشكلات گل نزدنش پايان دهد. من به خوبي از سنگيني مسئوليتي كه بر روي دوش‌هايم است با خبرم، اما مطمئنم كه مي توانم در الغرافه هم توانايي‌هاي خود را ثابت كنم و خوش بدرخشم.

* همچنان كه مي دانيد قرارداد شما با الغرافه پنج ماهه است، آيا اگر پيشنهاد تمديد قرارداد را داشته باشيد، با آن موافقت مي‌كنيد؟

چرا كه نه. من يك بازيكن حرفه‌اي هستم. شرايط اين جا هم خوب است. طبيعتا اگر سرمربي تيم از عملكرد من راضي باشد، قرارداد خود را تمديد خواهم كرد. هر بازيكني دوست دارد كه به همكاري با باشگاهي كه در آن بازي مي‌كند، ادامه دهد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
* آيا درست است كه مي‌گويند، مشكلات‌تان با باشگاه استقلال باعث شد كه به الغرافه بپيونديد؟

بله. درست است. من به خاطر مسايلي كه نمي‌خواهم اينجا آن را بيان كنم، با مسئولان باشگاه استقلال به توافق نرسيدم. ديگر سخت بود به نحو احسن در آن تيم بتوانم بازي كنم و انتظارات و بلند پروازي‌هاي هواداران پرشور اين تيم را برآورده كنم. چند پيشنهاد از تيم‌هاي مختلف داشتم. در نهايت تصميم به ترك استقلال و پيوستن به ليگ قطر را گرفتم.

* آيا براي پيوستن به الغرافه مشكل با سنگ پراكني‌ها و مشكلاتي مواجه شديد؟

برعكس. پيوستن من به الغرافه به خاطر تمايل دو باشگاه طولي نكشيد. باشگاه استقلال اصلا با جدايي من مخالفت نكرد، بلكه بلافاصله موافقت خود را اعلام كرد. به همين خاطر از آنها تشكر مي‌كنم. از اين كه براي استقلال كه يكي از بهترين تيم‌هاي آسيا به شمار مي‌آيد بازي كرده‌ام ، بسيار خوشحالم.

* شما يكي از بازيكنان بزرگ فوتبال قاره كهن به شمار مي‌آييد و سابقه بازي در تيم ملي فوتبال ايران را در كارنامه داريد. در حال حاضر فوتبال قطر را چگونه مي‌بينيد؟

فوتبال قطر نسبت به گذشته پيشرفت ملموسي داشته است. به خوبي اين مساله را مي توان در ليگ حرفه‌اي اين كشور مشاهده كرد. قهرماني السد در ليگ قهرمانان آسيا شاهد گويايي در اين زمينه است. در تيم ملي قطر بازيكنان خوبي وجود دارند كه مي‌توانند روياهاي هواداران و تماشاگران اين تيم را برآورده كنند.

* همچنان كه مي‌دانيد قطر در مرحله گروهي جام جهاني 2014 برزيل با ايران هم گروه است، در اين زمينه چه حرفي براي گفتن داريد؟

تيم قطر توانايي لازم براي صعود به جام جهاني را دارد. قطر در آخرين بازي خود در اين گروه بايد با تيم ما در تهران بازي كند. به نظرم شانس قطر براي صعود از اين گروه بيشتر از بحرين است. ما پيش از اين هم با قطر در تهران بازي كرده‌ايم. آن‌ها نمايش خوبي را مقابل تيم ما ارائه كردند، به همين خاطر بر اين باورم كه آن‌ها با ايران از اين گروه به مرحله بعد صعود خواهند كرد.

* در مورد فوتبال ايران بگوييد. آيا فكر مي‌كنيد تيم ملي فوتبال ايران در اين سال‌هاي اخير با وجود بازيكنان بسيار خوبي كه در تركيب داشت، انتظارات را برآورده كرده است؟

اول اين كه بايد بگويم از اين كه من يك ايراني هستم، احساس افتخار مي‌كنم. فوتبال ايران ضعف مفرطي در اين سال‌هاي اخير نداشته است، بلكه برعكس از بهترين تيم‌هاي آسيا به شمار مي‌آيد. ما شانس زيادي براي صعود از اين گروه داريم. ما با بازيكنان، مربي و فدراسيوني كه داريم شانس زيادي براي صعود به جام جهاني خواهيم داشت. مي‌توانم بگويم كه شانس ما براي صعود به جام جهاني برزيل به 90 درصد مي‌رسد. در مورد باشگاه‌هاي ايراني هم بايد بگويم كه باشگاه‌هاي ما توانايي رقابت‌ براي كسب عنوان قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا را دارند. اين بدين معنا است كه فوتبال ايران در مسير درستي حركت مي‌كند. در پايان به تماشاگران و هواداران الغرافه بايد بگويم كه از اين كه به قطر آمده‌ام و با الغرافه قرارداد امضا كرده‌ام بسيار خوشحالم. برايم افتخار است كه با پيراهن اين تيم به ميدان بروم. براي موفقيت اين تيم هر آنچه را كه در توان خواهم داشت، رو خواهم كرد. هدف من با الغرافه قهرماني در ليگ قطر است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016