شنبه 22 بهمن 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

مارادونا: پيشنهاد انگليسي‌ها را قبول نخواهم كرد، ایسنا

سرمربي الوصل امارات اعلام كرد كه به هيچ وجه هدايت تيم ملي فوتبال انگليس را قبول نخواهد كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بعد از استعفاي كاپلو از هدايت تيم ملي فوتبال انگليس اسامي زيادي براي جانشيني او مطرح شده‌اند كه يكي از آن‌ها ديگو مارادونا سرمربي كنوني الوصل امارات است، اما خود مارادونا اين اخبار را تكذيب كرد و گفت اصلا قصد بر عهد گرفتن هدايت تيم ملي انگليس را ندارد.

وي افزود : فكر نمي كنم كه مسئولان اتحاديه فوتبال انگليس به من چنين پيشنهادي بدهند، اما حتي در صورت ارائه، آن قبول نخواهم كرد. مسئولان فوتبال انگليس به دنبال بهانه‌اي بودند تا همكاري با كاپلو را قطع كنند، نمي‌توانم باور كنم كه كاپلو فقط به خاطر مساله جان تري از همكاري با انگليسي‌ها سر باز زده است. بر اين باورم كه اتحاديه فوتبال انگليس به دنبال بهانه‌اي مي‌گشت تا با او قطع همكاري كند، چرا كه تمام سرمربي‌هايي كه در جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي ناكام ماندند، از كار بر كنار شدند، به جز كاپلو. به همين خاطر مسئولان اتحاديه فوتبال انگليس كه به دنبال كوچك‌ترين بهانه مي‌گشتند، مساله كاپيتاني جان تري را فرصت مناسبي براي قطع همكاري با كاپلو دانستند و در نهايت او را بر كنار كردند.

مارادونا ادامه داد: نمي‌خواهم هدايت انگليس را برعهده گيرم. تنها تيمي كه در حال حاضر آرزوي بر عهده گرفتن هدايت آن را دارم بوكاجونيورز است، آن هم بعد از تمام شدن قراردادم با الوصل.

سرمربي الوصل كه تيمش در رقابت‌هاي اين هفته‌ ليگ امارات با يك گل بني ياس را شكست داد، در ادامه سخنان خود بار ديگر به انتقاد شديد از پله اسطوره فوتبال برزيل پرداخت و گفت: گويا پله براي رسيدن به اجر و پاداش بايد همواره سخنان بد و ناموزوني را به زبان آورد. او بايد به موزه برگردد، پله همواره قرص‌هايش را اشتباهي مي‌خورد، او بايد صبح‌ها يك قرص سفيد و ظهرها يك قرص قرمز بخورد، وقتي كه اين قرص‌ها را بر عكس مي‌خورد قاطي مي‌كند و چنين ياوه‌گويي‌هايي را بر زبان مي‌آورد. او عروسكي است كه همواره بلاتر در مراسم‌هاي مختلف اين طرف و آن طرف مي‌كشد. اگر بلاتر در زمان پله فوتباليست بود مطمئنا اين او بود كه تشخيص مي داد كه پله در كدام پست بازي كند. از نفاق و دورويي پله تعجب مي‌كنم. او به شدت از مسي انتقاد مي‌كند، اما در مراسم انتخاب بهترين بازيكن فوتبال جهان حضور مي يابد و با لبخند توپ طلا را به مسي مي‌دهد.

اين سخنان مارادونا واكنشي است به سخنان اخير پله درباره ليونل مسي كه او را در حد و اندازه‌هاي يك اسطوره ندانسته بود.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
مرواريد سياه فوتبال برزيل چند هفته‌ پيش در گفت و گو با يكي از روزنامه‌هاي برزيلي درباره مقايسه مسي با او گفت: هر گاه مسي 1283 گل به ثمر رساند و فاتح سه جام جهاني شد، آن وقت در اين باره صحبت مي‌كنيم . شكستن ركوردها در جهان فوتبال امكان پذير است، اما هيچ كس نمي‌تواند ركورد مرا بشكند، همه از من سوال مي پرسند كه آيا پله جديد متولد خواهد شد؟ من در پاسخ به آن‌ها مي‌گويم كه هرگز پله‌اي ديگر به دنيا نخواهد آمد. ديگر جهان فوتبال، پله ديگري را به خود نخواهد ديد.

مارادونا در ادامه سخنانش، انتقاد گزنده‌اش را متوجه سپ بلاتر، رييس فدراسيون بين‌المللي فيفا و ديگر اعضاي اين نهاد جهاني كرد و گفت: مسئولان فيفا و در راس آن‌ها سپ بلاتر همه منافق هستند. آن‌ها تمام راه‌ها را در آرژانتين بر روي من بسته‌اند. بله، من در تبعيدگاه ورزشي هستم، اما هر كجا باشم رزق خود را به دست مي‌آورم. ترجيح مي‌دهم كه يتيم باشم تا اين كه خود را جزئي از خانواده فيفا بدانم.

الوصل تيم فعلي مارادونا در جدول رده بندي ليگ امارات با 21 امتياز در رده پنجم است و با تيم صدرنشين العين 9 امتياز فاصله دارد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016