یکشنبه 31 اردیبهشت 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

رويانيان: مهدوي‌كيا و هاشميان از ما جدا مي‌شوند

مديرعامل باشگاه پرسپوليس با انتقاد از وضعيت بازار نقل و انتقالات ليگ برتر فوتبال گفت: به عنوان مديرعامل باشگاه پرسپوليس بايد ريخت و پاش كنم چون در رقابت با باشگاه‌ها ديگر و فضاي ناگواري كه دلال‌ها براي باشگاه‌ها بوجود آورده‌اند، چاره‌اي ندارم و بايد تيم خوبي را ببندم!

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با انتقاد از بازار نقل و انتقالات فوتبال ايران و در واكنش به دغدغه برخي كارشناسان كه معتقدند تيم‌هاي دولتي نبايد با پول بيت‌المال و ريخت و پاش‌هاي زياد، پيشنهادهاي ميلياردي براي جذب بازيكنان مختلف بدهند، اظهار كرد: بله، بنده به دو دليل ريخت و پاش مي‌كنم! اولا ورود دروازه‌بان خارجي را به فوتبال ايران ممنوع كردند و ما مجبوريم براي جذب دروازه‌بان خوب داخلي هزينه كرده و با ديگر باشگاه‌ها رقابت كنيم؛ دوما الان دور دست دلال‌هاست و آنها با سوار شدن بر چرخه نقل و انتقالات مديران باشگاه‌ها را مثل توپ زير پاي خودشان گرفتند. نه من بلكه تمام مديران باشگاه‌ها با چنين معضلي روبرو هستند؛ اين يعني نبود مديريت و وجود فساد و نهايتا ضربه بزرگي كه دلال‌ها به فوتبال ايران و پول بيت‌المال مي‌زنند.

وي گفت: وقتي من با بازيكني مذاكره مي‌كنم و او اعلام مي‌كند ديگر پرسپوليسي شده اما آن وقت با ورود دلال‌‌‌ها باشگاه ديگري مي‌‌گويد حاضرم 200 ميليون تومان به آن بازيكن بيشتر بدهم، من بايد چه كنم؟ من نبايد با باشگاه‌هاي ديگر رقابت كنم؟ ما الان بايد براي پرسپوليس يك دروازه‌بان خوب بگيريم.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در ادامه گفت‌وگويش با ايسنا درباره بازيكناني كه در انتهاي اين فصل از پرسپوليس جدا مي‌شوند؟ گفت: فكر مي‌كنم حداكثر چهار نفر در پايان فصل از پرسپوليس مي‌روند.

خروج مهدوي كيا و هاشميان قطعي است و فكر مي‌كنم معمارزاده و هوشيار هم از پرسپوليس مي‌روند. البته اين تنها حدس من است، نمي‌دانم كه دنيزلي مي‌خواهد بازيكناني را كنار بگذارد يا نه و من هم بايد بر اساس بازيكناني كه او از تيم كنار مي‌گذارد اقدام به جذب بازيكنان جديد كنم.

وي در پاسخ به اين سوال كه دنيزلي پيش از اين گفته بود 10 بازيكن بايد از پرسپوليس بروند،‌ آيا شما او را راضي كرديد كه فقط 4 بازيكن از پرسپوليس جدا شوند؟ اظهار كرد: قرار شد ليگ قهرمانان آسيا براي ما ملاك باشد. بعد از بازي با الاتحاد عربستان دنيزلي ليست بازيكناني را كه نمي‌خواهد به ما اعلام خواهد كرد. رويانيان انتقاد از مطلبي كه يكي از روزنامه‌هاي ورزشي در روز شنبه منتشر كرده و در آن به ليست خريد پرسپوليس براي فصل بعد اشاره كرده، مدعي شد: اين روزنامه با مطلبي كه نوشته، تيم من را كاملا به حاشيه برده.

پرسپوليس دو روز ديگر بايد در ليگ قهرمانان مقابل الاتحاد بازي كند اما اين روزنامه با كاري كه كرده، روحيه بازيكنان من را پايين آورده. آن‌ها با اين مطلب خود ميلياردها تومان به من خسارت زدند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
وي ادعا كرد: من در تلويزيون و راديو هم اعلام كردم كه از اين روزنامه شكايت مي‌كنم. واقعيت اين است كه اين روزنامه با كارش وارد دلالي شده و علنا خود را دلال معرفي كرده است.

متاسفانه همين الان كه پرسپوليس در دوبي است بعضي از دلال‌ها رفتند كنار هتل تيم ما و با يكي از بازيكنان مذاكره كرده‌‌اند، كه هم براي يك تيم عربي و هم يك تيم داخلي با او صحبت مي‌كنند. اين شرايط خيلي بد است.

رويانيان در ادامه با انتقاد از مطالبي كه عليه كارلوس كي‌روش و همچنين بعضي از مربيان تيم‌هاي ملي مطرح شده گفت: متاسفانه يك سايت در مطلبي از كي‌روش انتقاد كرده است در حالي كه ما بايد در فاصله كمي كه تا آغاز رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني داريم از تيم ملي حمايت كنيم، نه اين كه فضاي ذهني تيم ملي را با انتقاد از كي‌روش به هم بريزيم. حتي نوشته بودند كه من با اكبر محمدي براي بازيكن گرفتن مشورت كرده‌ام.

من مي‌‌خواهم با علي ‌دوستي‌مهر و عليرضا منصوريان هم در اين باره مشورت كنم. ما بايد آكادمي بازيكن‌سازي در پرسپوليس داشته باشيم تا پس از چند سال پرسپوليس بتواند از داشته‌هاي با ارزش خود استفاده كند.

وي ادامه داد: سوال من اين است آيا شما توقع داريد كه من براي بازيكن گرفتن با مربي سپاهان يا مربي استقلال مشورت كنم. مشخص است كه با نخبگان اين فوتبال كه در تيم‌هاي ملي هستند، مشورت مي‌كنم و در اين راه به شدت از كي‌روش و محمدي و ديگر مربيان تيم‌هاي پايه و اميد حمايت مي‌كنم و توقع دارم كه آن‌ها هم به شدت من و تيمم را حمايت كنند چرا كه در رده‌هاي سني پايه، پرسپوليس ضعف‌هاي زيادي دارد و من با كمك گرفتن از آن‌ها مي‌خواهم اين ضعف‌ها را برطرف كنم.

رويانيان درباره پيشنهادهاي باشگاه‌هاي اماراتي و آمريكايي به علي كريمي هم گفت: چيزي به ما اعلام نشده اما ما هم مثل اين باشگاه‌ها يكي از مشتريان علي كريمي هستيم. مطمئن باشيد در رقابت با اين باشگاه‌ها كم نمي‌آوريم و اين خود كريمي است كه بايد يك باشگاه را انتخاب كند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016