یکشنبه 31 اردیبهشت 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

براي سومين سال متوالي ايران قهرمان جام جهاني كشتي فرنگي شد

تيم ملي كشتي فرنگي ايران براي سومين سال متوالي قهرمان جام جهاني كشتي فرنگي شد.

به گزارش ايسنا، ديدار فينال جام جهاني كشتي فرنگي بين تيمهاي ايران و تركيه در شهر سارانسك روسيه برگزار شد كه شاگردان محمد بنا موفق شدند رقيب خود را با نتيجه 5 بر 2 شكست دهند و براي سومين سال پياپي قهرمان جام جهاني شوند.

حميد سوريان، اميد نوروزي، سعيد عبدولي، طالب نعمت پور و داود گيل نيرنگ پنج پيروزي با ارزش ايران را به دست آوردند.

تيم ملي كشتي فرنگي ايران در دور مقدماتي هم آذربايجان، بلاروس، روسيه و بلغارستان را مقهور قدرت خود ساخته بود.

همچنين كره جنوبي با پيروزي 5 بر 2 مقابل آذربايجان بر سكوي سوم ايستاد.

گزارش مسابقه فينال بين ايران و تركيه:

در وزن 55 كيلوگرم حميد سوريان موفق شد اولين برد را نصيب تيم ايران كند تا ملي پوشان با روحيه بالا فينال را آغاز كنند. سوريان موفق شد در دو تايم (1-0 و 2-0) فاتح اوجونجو را شكست دهد.

در وزن 60 كيلوگرم، اميد نوروزي با برتري مقابل مصطفي ساگلام دومين برد را به اردوگاه ايران آورد. نوروزي در هر دو تايم يك امتياز از حريفش گرفت و برنده مسابقه شد.

كشتي وزن 66 كيلوگرم هم به سود ايران تمام شد تا ملي پوشان سه بر صفر از تركيه پيش افتند. سعيد عبدولي در مصاف با آتاكان يوكسل در دو تايم (1-0 و 1-0) پيروز شد تا ايران تنها يك گام ديگر تا قهرمان فاصله داشته باشد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
در وزن 74 كيلوگرم، هادي عليزاده پورنيا با شرف تفنگ كشتي گرفت كه در دو تايم (0-2 و 0-1) مغلوب شد و شكست تركيه به تاخير افتاد.

اميد نوروزي

اما در وزن 84 كيلوگرم، طالب نعمت پور با پيروزي مقابل سلجوق جبي (1-0 و 2-0) قهرماني ايران را قطعي كرد.

در كشتي وزن 96 كيلوگرم داود گيل نيرنگ با ضربه فني (2-0 و 4- 0 ضربه) جنك ايلدم را از پيش رو برداشت تا پنجمين برد ايران رقم خورد.

در ديدار وزن 120 كيلوگرم كه تاثيري در سرنوشت قهرمان نداشت امير قاسمي منجزي برابر رضا كايالپ در دو تايم (0-1 و 0-2) شكست خورد اما در نهايت ايران 5 بر 2 تركيه را مغلوب كرد و قهرمان جام جهاني شد تا تيم محمد بنا با روحيه اي بالا مهياي حضور در المپيك 2012 شود.

رده بندي پاياني جام جهاني كشتي فرنگي در سال 2012:

1- ايران 2- تركيه 3- كره جنوبي 4- آذربايجان 5- روسيه 6- مجارستان 7- بلغارستان 8- قزاقستان 9- بلاروس 10- ارمنستان


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016