چهارشنبه 22 آبان 1387   صفحه اول | درباره ما | گویا


برای صلح پايدار در باختر آسيا، بهروز آرمان

بهروز آرمان
می توان سياست "دگرگونی" در رهبری نوين آمريکا را به ويژه با درجه پايبندی به رويکردهای صلح جويانه و بازگشت به دکترين خلع سلاح در پهنه جهانی و از جمله در باختر آسيا (به جای يکه تازی های جنگ افروزانه، گسترش اتحاديه های نظامی، افزايش شمار پايگاه های تسليحاتی و توليد روزافزون و پرهزينه سلاح های کشتار همگانی) به محک گرفت ... [ادامه مطلب]

از "نافرمانی مدنی" تا "بدفرمانی مدنی" (بخش سوم)، نظرات ديويد ثورو، پژوهشی از عمار ملکی

عمار ملکی
هنری ديويد ثورو: "آيا شهروند می بايد مجبور باشد وجدانش را حتی لحظه ای، يا ذره ای، به قانون‏گذاران بفروشد؟ پس وظيفه ی وجدان بشری چيست؟... فکر می کنم که قبل از هر چيز می بايد انسان بمانيم و پس از آن شهروند. خردمندانه نيست که به قانون همان احترامی را بگذاريم که به حقيقت و راستی." ... [ادامه مطلب]

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

نسل جديد موشک های زمين به زمين ايران آزمايش شد، فارس

خبرگزاری فارس: نسل جديد موشک زمين به زمين جمهوری اسلامی ايران با نام "سجيل" با موفقيت شليک شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل تبليغات دفاعی وزارت دفاع، اين موشک با حضور سردار مصطفی محمدنجار وزير دفاع و پشتيبانی نيروی های مقدس و با رمز مقدس يا علی ابن موس الرضا با موفقيت کامل آزمايش شد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


سردار نجار در تشريح ويژگی‌های اين موشک اظهار داشت: متخصصان اقتدار آفرين سازمان هوا فضای وزارت دفاع موفق شدند نسل جديد موشک زمين به زمين با سوخت جامد مرکب را آزمايش کنند.
وی افزود: اين موشک دو مرحله ای دارای دو موتور سوخت جامد مرکب است و از قابليت‌های فوق العاده و بالای برخوردار است.
وزير دفاع اظهار داشت: از ويژگی‌های ديگر اين موشک و سيستم پرتاب آن و سرعت بسيار بالا برای استقرار، پرتاب و خروج از محل پرتاب می‌باشد.
نجار گفت: کليه مراحل طراحی و ساخت موشک سجيل پرتاب آن بدست متخصصان اقتدار آفرين وزارت دفاع صورت گرفته است.
سردار نجار تصريح کرد: آزمايش اين موشکی در چارچوب دکترين و راهبرد بازدارندگی دفاعی و فعاليت های متعارف موشکی جمهوری اسلامی ايران و صرفا با اهداف دفاعی و برای تحکيم صلح، ثبات و آرامش در منطقه صورت گرفته است و عليه هيچ کشوری بکار گرفته نخواهد شد.
سردار نجار تاکيد کرد: آزمايش موشک سجيل از سال قبل برنامه ريزی و تنظيم شده بود و هيچ ارتباطی با تحولات اخير منطقه ای و بين المللی ندارد.
وزير دفاع در پايان اين موفقيت بزرگ را به محضر فرماندهی کل قوا حضرت آيت الله العظمی خامنه‌ای، ملت شريف ايران، نيروهای مسلح، مديران، کارکنان و متخصصان زبده و خدوم وزارت دفاع تبريک و تهنيت گفت.

Copyright: gooya.com 2016