پنجشنبه 19 آبان 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴: شاگردان کی‌روش به صعود نزديک می‌شوند؟ ايسنا

ايران - بحرين، سکانس دوم

تيم ملی فوتبال ايران روز جمعه چهارمين ديدار خود در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزيل در گروه E را برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، ملی‌پوشان ايران در حالی در چهارمين ديدار خود در گروه E بايد در منامه به مصاف بحرين بروند که توانسته‌اند اين تيم را در تهران با نتيجه‌ تاريخی شش بر صفر شکست دهند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
پس از آن پيروزی، کار بزرگ سفيد پوشان ايران در رسانه‌های جهان بازتاب زيادی داشت و در آن سو مقامات بحرينی نيز از اين شکست تحقير آميز عصبانی شدند. البته همان طور که جواد نکونام روز گذشته در صحبت‌هايش به اين اشاره کرده بود که پيروزی بازی رفت مقابل بحرين تکرار شدنی نيست، اما شرايط سياسی کشور رقيب، بحرينی‌ها را بيش از پيش ترغيب می‌کند که نتيجه‌ای قابل قبول در خانه خود مقابل ايران به دست آورند.

دو پيروزی پر گل شاگردان کارلوس کی‌روش مقابل فلسطين و بحرين به همراه صعود هشت پله‌ای ايران در رده بندی فيفا تمجيد کارشناسان و سايت های بين‌المللی را هم در پی داشت و باعث شد که همگان بگويند ايران بار ديگر با کارلوس کی‌روش در حال بازگشت به روزهای طلايی خود است. پيروزی در منامه تا حد زيادی صعود ايران را به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی قطعی می‌کند.

شاگردان سرمربی پرتغالی برای اين ديدار نيز انگيزه‌های خاص خود را دارند، هر چند که ديدار در منامه در چند سال گذشته برای ايران خوش يمن نبوده، اما ملی‌پوشان اميدوارند که حتی با وجود غيبت بازيکنانی چون علی کريمی و خسرو حيدری باز هم نتيجه‌ای درخور برای کشورشان به دست بياورند. اين بازيکنان به دليل مصدوميت به همراه کاروان تيم ملی به بحرين نرفتند.

تيم ملی ايران ۴ روز پس از ديدار با بحرين بايد در جاکارتا به مصاف اندونزی برود.

در ديگر بازی اين گروه قطر در خانه ميزبان اندونزی است.

برنامه کامل روز چهارم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزيل در آسيا به ترتيب زير است:

گروه A
اردن ـ سنگاپور، ورزشگاه بين‌المللی امان، ساعت ۱۸
عراق ـ چين، ورزشگاه العربی، ساعت ۱۷:۱۵

گروه B
کويت ـ لبنان، ورزشگاه صلح و دوستی، ساعت ۱۷:۳۰
امارات ـ کره جنوبی، ورزشگاه الراشد، ساعت ۱۶:۴۵

گروه C
ازبکستان ـ کره شمالی، ورزشگاه پاختاکور، ساعت ۱۸
تاجيکستان ـ ژاپن، ورزشگاه دوشنبه، ساعت ۱۴

گروه D
عربستان ـ تايلند، ورزشگاه ملک فهد، ساعت ۱۹:۳۰
عمان ـ استراليا ، ورزشگاه باشر، ساعت ۱۸

گروه E
بحرين ـ ايران، ورزشگاه ملی منامه، ساعت ۱۸:۳۰
قطر ـ اندونزی، ورزشگاه السد، ساعت ۱۹


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016